Max Payne 1+2 Remake powstaje! W pełni next-genowa produkcja nadciąga

Gry
7689V
Max Payne
Wojciech Gruszczyk | 07.04.2022, 00:02

To jest jedna z tych zapowiedzi, której nikt się nie spodziewał. Max Payne i Max Payne 2 powrócą za sprawą pełnego odświeżenia, za które odpowiada Remedy Entertainment. Jest to niezwykły projekt, ponieważ deweloperzy otrzymali zgodę i duże wsparcie od Rockstar Games.

Remedy Entertainment w zeszłym roku zapowiedziało Alan Wake 2, ale mogę śmiało uznać, że dla wielu graczy powrót cenionego pisarza nie będzie najważniejszą produkcją w historii doświadczonego studia. Twórcy właśnie potwierdzili nawiązanie współpracy z Rockstar Games.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na mocy przygotowanej umowy, Remedy Entertainment stworzy projekt „Max Payne 1&2”, a to właśnie deweloperzy odpowiedzialni za serię Grand Theft Auto będą w pełni finansować grę – oficjalnie jest to remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Deweloperzy podkreślają, że współpraca Remedy i Rockstar Games sięga czasów oryginalnego wydania świetnie przyjętych Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne – już wtedy gry były stworzone przez Remedy, a wydane przez Rockstar Games.

Teraz możemy potwierdzić, że Remedy Entertainment zapewni „gry jako jeden tytuł”, czyli będzie to zestaw, który trafi na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i komputery osobiste. Deweloperzy wykorzystają swój autorski silnik Northlight. To właśnie na tej technologii powstały Quantum Break, Control oraz CrossFire X (tryb fabularny).

„Byliśmy zachwyceni, gdy nasi wieloletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z propozycją przerobienia oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami prac, które zespół Remedy tworzył przez lata i nie możemy się doczekać, by zagrać w nowe wersje” – powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games

„Max Payne zawsze zajmował specjalne miejsce w sercach wszystkich w Remedy i wiemy, że miliony fanów na całym świecie czują to samo. Jesteśmy ogromnie podekscytowani możliwością ponownej współpracy z naszymi partnerami z Rockstar Games, dzięki której będziemy mogli przywrócić graczom historie, akcje i atmosferę oryginalnych gier Max Payne” – powiedział dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala

Rockstar Games zapewniło budżet odpowiadający „typowej produkcji Remedy dla gier AAA”. Gra jest obecnie „w fazie rozwoju koncepcyjnego”, więc na premierę przyjdzie nam pewnie zaczekać kilka lat.

Źródło: Remedy

Komentarze (175)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper