Sherlock Holmes powróci na ekrany. Robert Downey Jr. zaangażowany w projekty HBO Max

Filmy i seriale
2185V
Sherlock Homles seriale HBO Max
Iza Łęcka | 06.04, 07:38

„Sherlock Holmes 3” jak dotąd nie zadebiutował na wielkim ekranie, lecz HBO ma plan na poszerzenie uniwersum enigmatycznego detektywa stworzonego przez sir Arthura Conana Doyle'a. Ruszają prace nad spin-offami skupiającymi się na historiach mistrza dedukcji.

HBO coraz prężniej rozwija uniwersa, jakie trzyma w garści. Widzowie mogą liczyć na szereg propozycji czerpiących garściami z DC – nie tylko tworzonych przez Jamesa Gunna (niedawno na platformie SVOD zadebiutował „Peacemaker”), ale również rozbudowujących świat Batmana. Przypomnijmy, że Colin Farrell ponownie wcieli się w Pingwina. Stacja idzie jednak o krok dalej i sięga po najbardziej znanego detektywa na świecie.

Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, ruszają prace nad dwoma serialami osadzonymi w świecie Sherlocka Holmesa, które są na wczesnym etapie. W rozwój projektu są zaangażowani Robert Downey Jr. oraz Lionel Wigram – w 2009 i 2011 roku aktor wcielił się w ekscentrycznego detektywa w filmach wyreżyserowanych przez Guya Ritchie, natomiast producent czuwał nad opracowaniem widowisk.

Obecnie nie wiadomo, czy artysta znany z roli Iron Mana ponownie zagra Sherlocka, gdyż szczegóły propozycji są trzymane w tajemnicy – spin-offy będą kręcone w wytwórni Warner Bros. Television, a współpracę z HBO będzie kontynuować Team Downey. Zespół odpowiadał już za takie seriale jak między innymi „Perry Mason” (HBO), „Sweet Tooth” (Netflix) oraz „For Your Own Good” (HBO).

Co ciekawe, przypomnijmy, że w 2020 roku Downey Jr. wyrażał chęć stworzenia projektu pokroju „Sherlock Holmes Cinematic Universe”, który rozszerzałby uniwersum błyskotliwego detektywa. Możliwe, że jego zamiary, choć w nieco innej formie, doczekają się realizacji.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper