Sherlock Holmes Cinematic Universe? Robert Downey Jr. ma pomysł na nowe filmowe uniwersum

Filmy i seriale
868V
Sherlock Holmes Cinematic Universe? Robert Downey Jr. ma pomysł na nowe filmowe uniwersum
Iza Łęcka | 08.10.2020, 12:49

Robert Downey Jr. przez sporą część widzów jest kojarzony przede wszystkim z roli Iron-Mana w MCU, jednak aktor ma na swoim koncie nie tylko kilka interesujących ról, ale i filmów. Możliwe, że artysta planuje niespodziankę dla sympatyków świata Sherlocka Holmesa.

Ogromnej popularności Marvel Cinematic Universe nikt nie może podważyć. Kolejne filmy superbohaterów Marvela systematycznie przyciągały przed ekrany kin miliony widzów, będąc dla Disneya żyłką złota. Również Warner Bros. może się pochwalić swoim DC Extended Universe, które posiada spore grono fanów. Co by nie mówić, filmowe universa o obrońcach świata są lubiane przez widownię na całym świecie. Możliwe, że w kolejnych latach rozpoczną się prace nad kolejnymi rozbudowanymi przygodami... w świecie Sherlocka Holmesa.

„Sherlock Holmes 3” to kolejna odsłona historii poświęconej słynnemu detektywowi, gdzie w głównej roli zobaczymy ponownie Roberta Downey Jr. Choć premiera może ulec jeszcze zmianie, pierwotnie została zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku.

Podczas Fast Company’s Innovation Festival, Downey Jr. wraz z żoną, producentką, Susan Downey wspominali o planach uruchomienia nowego „mystery verse”, skupionego wokół postaci Sherlocka Holmesa:

„Naprawdę czujemy, że nigdzie nie zbudowano "mystery verse", a Conan Doyle [autor książek o Sherlocku Holmesie – przy.red.] jest decydującym głosem na tej arenie, jak sądzę, do dziś. Więc po co trzeci film, jeśli nie będziemy w stanie stworzyć spin-offów, które będą prawdziwymi klejnotami różnorodności, innych czasów i elementów?"

Susan Downey, odnosząc się do trzeciej historii błyskotliwego, angielskiego detektywa, podkreśliła, że istnieje szansa rozbudowana świata, chociażby skupiając się na innych postaciach z filmu. Twórcy jednak nie chcą tworzyć kopii MCU:

"Nie chcemy powtarzać i po prostu robić tego, co już zostało stworzone. Ale myślę, że sam model został o wiele bardziej rozszerzony, niż był wcześniej."

Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo intrygujący, ale szczerze mnie zastanawia, czy uniwersum Sherlocka Holmesa tak dobrze zostałoby przyjęte przez widzów? Jeżeli lubicie opowieści o genialnym detektywie, sprawdźcie naszą recenzję „Enoli Holmes”. Polecamy również recenzję „Perry Masona”, który został wyprodukowany przez Susan Downey i Roberta Downey Jr.

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/action/sherlock_holmes/avengers-endgame-star-robert-downey-jr-wants-to-build-a-cinematic-universe-after-sherlock-holmes-3-a178961

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper