Nowy Tomb Raider powstaje na Unreal Engine 5! Lara Croft powróci

Gry
6497V
Tomb Raider Unreal Engine 5
Wojciech Gruszczyk | 05.04.2022, 17:45

Na taką wiadomość czekaliśmy od dawna. Crystal Dynamics właśnie potwierdziło, że pracuje nad nową produkcją z serii Tomb Raider. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5, więc możemy liczyć na piękną oprawę.

Na właśnie zakończonym State of Unreal nie zabrakło ciekawych zapowiedzi, ale można odnieść wrażenie, że największą bombą była zapowiedź zupełnie nowej produkcji z serii Tomb Raider. Za tytuł odpowiada Crystal Dynamics, więc możemy mieć pewność, że IP powróciło do studia, które zapewniło graczom wiele znakomitych przygód Lary Croft.

To jeszcze nie czas na wiele konkretów, jednak Crystal Dynamics obiecuje „wysokiej jakości kinowe doświadczenie action-adventure” i tytuł powstanie na najnowszej technologii Epic Games, co powinno znacząco poprawić oprawę. Deweloperzy otrzymają w swoje ręce najnowocześniejsze narzędzia, dzięki którym będą mogli dopracować grafikę i zapewnić wiele znakomitych efektów.

Będzie to pierwsza produkcja z serii Tomb Raider od czasu Shadow of the Tomb Raider z 2018 roku – musimy jednak pamiętać, że za zakończenie znakomitej trylogii odpowiadało Eidos Montreal, ponieważ Crystal Dynamics skupiało się już na opracowaniu Marvel's Avengers.

Crystal Dynamics jest najwidoczniej bardzo zapracowanym zespołem, ponieważ deweloperzy nie tylko rozwijają produkcję z bohaterami Marvela, pomagają (lub nawet przewodzą) w pracach nad Perfect Dark od Microsoftu, a teraz możemy także potwierdzić, że rozwijają zupełnie nową część serii Tomb Raider.

Crystal Dynamics ogłasza, że nowy Tomb Raider powstane na Unreal Engine 5 #UnrealEngine5 #TombRaider

Źródło: Epic Games

Komentarze (167)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper