Tajemnicza strona na 35-lecie Metal Gear okazała się fejkiem. Konami potwierdza, że to nie ich robota

Gry
769V
metalgear35th
Kajetan Węsierski | 02.04.2022, 13:30

Jeszcze wczoraj rano informowaliśmy Was o tajemniczej stronie dotyczącej serii Metal Gear. I choć Iza zaznaczyła, iż może być to zwyczajnie żart, to wierzyć pozwalał fakt, że "jeszcze w czwartek zauważono publikację strony internetowej „metalgear35th”, która miała dawać do zrozumienia, że Konami planuje świętować 35-lecie marki Metal Gear Solid". Biorąc pod uwagę, że pierwsza gra z serii debiutowała w lipcu 1987, wszystko zdawało się zazębiać.

No, niestety tylko "zdawało". Redakcja portalu Tech Radar postanowiła skontaktować się bezpośrednio z Konami, aby dowiedzieć się, ile jest prawdy w całym tym zamieszaniu. Odpowiedź była krótka i rzeczowa:

Dalsza część tekstu pod wideo

Ta strona nie jest stroną Konami. Obecnie zastanawiamy się, jak poradzić sobie z tym serwisem.

Na pocieszenie, jeśli jesteście fanami serii, warto dodać, iż przy okazji samego pytania o stronę, udało się zapytać również o planowane obchody 35-lecia marki, które rzeczywiście powinny mieć miejsce już za kilka miesięcy. Tu odpowiedź nie była już tak bezpośrednia, a ci bardziej dociekliwi prawdopodobnie odbiorą to nawet jako potwierdzenie. Dlaczego? Cóż, przedstawiciel studia odpowiedział, że "obecnie nie mogą udzielić odpowiedzi na to pytanie".

Wszyscy dobrze wiemy, jak wypadają takie odpowiedzi, a gdy czemuś się nie przeczy, to pozostaje wiara, iż mamy do czynienia z cichym potwierdzeniem. Cóż, czas pokaże, jak będzie w rzeczywistości, ale chyba zgodzimy się, iż już najwyższa pora na MGS 6.

Źródło: TechRadar

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper