PS VR2 otrzyma grę od specjalistów z branży VR. nDreams otrzymało duże wsparcie finansowe

Gry
760V
PSVR 2 może być milowym krokiem dla Sony. Dlaczego czekam na next genowy headset
Iza Łęcka | 31.03.2022, 11:21

Sony nie podzieliło się jeszcze ostatecznymi informacjami na temat nadciągającego PS VR2, jednakże możemy być pewni, że deweloperzy nie próżnują. Dzięki sporemu wsparciu nDreams opracowuje dużą produkcję dedykowaną goglom VR od japońskiego producenta.

Studio nDreams zostało założone w 2006 roku i dało się poznać społeczności PlayStation dzięki przygotowaniu zawartości do PlayStation Home. Od 2013 roku twórcy w głównej mierze skupili się na branży wirtualnej rzeczywistości, czego efektem są takie propozycje jak między innymi Fracked i The Assembly.

Patrick O'Luanaigh, dyrektor generalny studia, zapowiedział kolejny znaczący rozdział w historii zespołu – nDreams koncentruje się na PS VR2, a dzięki dużemu dofinansowaniu zrealizuje pierwszy ambitny projekt na next-genowe gogle Sony.

„To przełomowy moment dla firmy nDreams. W miarę jak VR staje się prawdziwie masową technologią, jest to paliwo rakietowe potrzebne do przyspieszenia naszego szybkiego wzrostu i wykorzystania wielu możliwości, które wciąż pojawiają się na naszej drodze”.

Ekipa otrzymała 35 mln dolarów wsparcia od nowo powstałej firmy Aonic. Inwestor przyczyni się do stworzenia „najsilniejszego lineupu” w historii nDreams. Dodatkowo potwierdzono, że deweloperzy pracują już nad kilkoma projektami, wśród których można wyróżnić prawdziwie next-genowe gry dla PS VR2.

nDreams jest uważane za jeden z najlepszych zespołów specjalistów z dziedziny VR w branży, zatem śmiało możemy oczekiwać intrygujących pozycji. Czekamy na pierwsze oficjalne zapowiedzi.

Źródło: PSU

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper