Obi-Wan Kenobi przedstawi nieukształtowanego Vadera. Reżyserka opowiada o pomyśle na postać

Filmy/seriale
1770V
Darth Vader
Kajetan Węsierski | 26.03.2022, 14:30

"Obi-Wan Kenobi" to bez wątpienia ten serial, który wśród fanów Gwiezdnych Wojen rozbudza wyobraźnię w największym stopniu. Mówimy przecież o produkcji, która ma nawiązywać do klasycznych odsłon marki i pozwolić na ponowne obcowanie ze znanymi bohaterami, których zdążyliśmy polubić (lub znienawidzić). Już w momencie prezentacji zwiastuna wiele osób nie kryło zachwytów związanych z owym tytułem.

Oczywiście pojawia się sporo wątpliwości odnośnie do samej postaci Dartha Vadera. Tego, w jaki sposób zostanie przedstawiony i czy jego charakter nie będzie przesadnie odbiegał od znanego z pełnometrażowych filmów. Temat ten poruszono przy okazji niedawnego wywiadu EW z reżyserką serialu, Deborah Chow. Twórczy zdradziła, że w produkcji nie zobaczymy jeszcze całkowicie ukształtowanego Vadera:

Dalsza część tekstu pod wideo

Dla nas jest bardzo podobny [do Obi-Wana - przyp. red.] w tym sensie, że znajduje się pomiędzy dwiema trylogiami. Więc nie jest jeszcze Vaderem z "New Hope". Wiesz o co mi chodzi? Mamy postać w środku tego okresu. To oczywiście nadal jest Vader, ale to Vader, który nie jest tak w pełni uformowany jak w "New Hope".

Bez dwóch zdań brzmi to intrygująco i może pobudzać wyobraźnię. Zdaje się, iż reżyserka miała na myśl, że w serialu zobaczymy kogoś, kto nie do końca będzie pochłonięty przez Ciemną Stronę Mocy - bohatera, który będzie tkwił nie tylko pomiędzy dwiema trylogiami, ale także pomiędzy dwiema postaciami - Vaderem oraz Anakinem. Osobiście jestem bardzo ciekaw tego, jak wybrzmi to w samej produkcji. Bardzo chciałbym zobaczyć kogoś, kto będzie zmagał się z własnym "ja".

Źródło: EW

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper