Star Wars Eclipse z poważnymi problemami? Komunikat Quantic Dream o 3 szykowanych grach

Gry
1152V
Eclipse
Bartosz Dawidowski | 17.03.2022, 12:13

W pierwszych dniach marca pojawiły się pogłoski, że Quantic Dream może mieć poważne problemy z tworzeniem Star Wars Eclipse. Studio postanowiło wreszcie zabrać w tej sprawie głos.

2 tygodnie temu pojawiły się sygnały, że Star Wars Eclipse może pojawić się na rynku dopiero w 2027-2028 roku. Zespół Quantic Dream ma mieć podobno duże problemy z tym projektem.

Temat postanowiła wreszcie skomentować grupa autorów Heavy Rain i Detroit: Become Human. Rzecznik prasowy francuskiego studia wydał następujący komunikat:

„Star Wars Eclipse nie mogło zostać opóźnione, ponieważ Quantic Dream nigdy nie zapowiadało ani nie obiecywało okienka wydawniczego dla tego tytułu. (...) Ogłosiliśmy też, że poszerzyliśmy skład pracowników studia w Paryżu i Montrealu o 50% w 2021 r. Nie trzeba się jednak sugerować tymi ogłoszeniami. Proces rekrutacyjny przebiega stale, a w tym czasie trwają normalne prace nad Star Wars Eclipse i nad jeszcze niezapowiedzianymi projektami”.

Wygląda na to, że Quantic Dream ma jeszcze sporo pracy nad Star Wars Eclipse i pewnie nie mamy co się spodziewać rychłego podania daty premiery tego projektu. Nie trzeba się natomiast obawiać, że francuska firma może porzucić ten projekt. Autorzy Heavy Rain potwierdzili, że prace nad grą trwają i to jest chyba – z perspektywy fanów dzieł Quantic Dream – informacja najważniejsza.

W komunikacie wydanym 16 marca 2022 r. firma podkreśliła, że dzięki rozszerzeniu o 50% składu pracowników biur w Paryżu i Montrealu zespołom pójdzie teraz szybciej praca nad powstającymi projektami. To aktualnie 3 gry (w tym Star Wars: Eclipse), „których faza prototypowa i preprodukcja skończyły się już w 2021 roku” – głosi komunikat. „2022 rok będzie nowym kamieniem milowym w tworzeniu tych trzech unikalnych tytułów” – napisało Quantic Dream.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2022/03/17/star-wars-eclipse-delay-rumor-dismissed/ https://quanticdream.com/img/uploads/corporate/page_49/432c793978256e647165fd213dd23982.pdf

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper