EA poszerza sankcje wobec Rosji. Rozgrywki w FIFA 22 i Apex Legends bez graczy z kraju Władimira Putina

News
964V
FIFA 22
Wojciech Gruszczyk | 16.03, 20:54

EA kolejny raz reaguje na inwazję Rosji na Ukrainę. Firma odpowiedzialna za serię FIFA potwierdziła kolejny ruch związany z usunięciem rosyjskich oraz białoruskich graczy z produkcji producenta i wydawcy.

Electronic Arts to jedna z korporacji, która bardzo aktywnie reaguje na rosyjską inwazję. Na początku firma potwierdziła, że usunie drużyny oraz reprezentacje z FIFA 22 i NHL 22, następnie korporacja zablokowała sprzedaż swoich produkcji na dwóch rynkach, a teraz zdecydowała się zablokować występy drużyn oraz graczy w oficjalnych rozgrywkach.

Mieszkańcy Rosji oraz Białorusi nie będą mogli brać udziału w oficjalnych rozgrywkach FIFA 22 oraz Apex Legends. Firma nie zezwoli na występy drużyn z tych krajów:

„Nadal jesteśmy wstrząśnięci konfliktem, który rozgrywa się na Ukrainie, i przyłączamy się do wielu głosów z całego świata, wzywających do pokoju i zakończenia inwazji. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim.

Podjęliśmy decyzję o usunięciu Rosji i Białorusi z naszych rozgrywek esportowych jako krajów uprawnionych do udziału w tych wydarzeniach. Od tej chwili gracze i drużyny z Rosji oraz Białorusi nie mogą brać udziału w rozgrywkach Apex Legends Global Series oraz EA SPORTS FIFA 22 Global Series.

Electronic Arts”

Jak widać EA wciąż reaguje na wojnę ograniczając swoje produkty w dwóch krajach. Korporacja bardzo jednoznacznie nazywa działania rosyjskich wojsk, które od przeszło 20 dni próbują siłą przejąć Ukrainę.

Warto zwrócić uwagę, że na podobny ruch zdecydował się ESL, jednak w tym wypadku gracze mogą występować w rozgrywkach – wystarczy, że nie będą reprezentować swojego kraju oraz drużyn z Rosji.

Źródło: EA

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper