Dead Space Remake nie zadebiutuje w 2022 roku? Twórcy chcą się upewnić, że gra „zachwyci fanów”

Plotka
850V
Dead Space Remake większy od oryginału. Gra będzie zawierała elementy wycięte z pierwotnej wersji
Wojciech Gruszczyk | 10.03, 17:46

Nie mamy najlepszych informacji dla graczy, którzy czekają na powrót marki Dead Space. Jeff Grubb jest przekonany, że produkcja nie zadebiutuje na rynku w następnych miesiącach. Electronic Arts musi zastąpić lukę w kalendarzu premier.

Dead Space Remake to jedna z najciekawszych gier rozwijanych aktualnie przez wewnętrzne studia Electronic Arts. Systematycznie o grze wypowiada się Jeff Grubb, który najwidoczniej dotarł do deweloperów i może zdradzać kolejne zakulisowe informacje dotyczące projektu.

To właśnie przedstawiciel Venturebeat w zeszłym roku wspominał, że EA chce wrzucić Dead Space Remake na początek 2022 roku, ale dziennikarz właśnie przedstawił nową wiadomość.

Dead Space Remake według planów miał zadebiutować w październiku 2022, ale premiera miała zostać przesunięta na początek 2023 roku. Deweloperzy otrzymali podobno dodatkowy czas, by „zachwycić fanów w dniu premiery”.

Jeff Grubb wspomina, że produkcja „nadal robi na ludziach wrażenie” i celem zespołu jest stworzenie pozycji, która pod względem jakości będzie porównywana do Resident Evil 2 od Capcomu.

„Gra nadal robi na ludziach wewnętrzne wrażenie, a celem jest stworzenie remake'u Dead Space, który pod względem jakości dorówna remake'owi Resident Evil 2 firmy Capcom. Jest to proces, który wymaga czasu, a firma zdaje sobie z tego sprawę”.

Zdaniem redaktora – jeśli Dead Space Remake odniesie sukces, to powinno skłonić EA do opracowania kontynuacji. Wydawca ma także chętniej inwestować w gry single-player, więc możemy mieć nadzieję, że tytuł faktycznie osiągnie założone cele.

Warto dodać, że jutro odbędzie się pokaz Dead Space Remake.

Źródło: venturebeat

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper