Valve ma pracować nad 4 grami. Przecieki o fuzji RTS i strzelanki oraz kontynuacji Half-Life Alyx

Plotka
850V
Aperture Labs dba o twoje dziecko
Bartosz Dawidowski | 10.03, 12:34

Valve może pracować aktualnie nad nawet 4 niezapowiedzianymi grami. Jednym z nich ma być Citadel, hybryda strategii czasu rzeczywistego i strzelaniny FPP.

Valve ostatnio opublikowało darmowe Aperture Desk Job. W plikach tego małego projektu, udostępnianego gratisowo na Steam, mają występować informacje, wskazujące na charakter gier, które tworzy firma odpowiedzialna za markę Half-Life.

Do informacji o projekcie z roboczą nazwą „Citadel” dokopał się Tyle McVicker, który omawia znalezisko na swoim youtubowym kanale. Citadel ma być, według tego dataminera, fuzją RTS i strzelanki z kamerą FPP. Gra ma stanowić arenę starć zespołowych, w których prowadzimy – jako dowódca, mający wgląd na mapę całego pola walki – jednostki bojowe zwane botami. W Citadel – oprócz motywów rodem ze strategii czasu rzeczywistego – będziemy mogli wcielać się w poszczególnych zawodników i brać bezpośrednio udział w strzelaninach (w ujęciu kamery z pierwszej osoby).

Citadel ma według Tyle’a McVickera zawierać pełną kampanię singleplayer, oprócz trybu rywalizacji sieciowej. Oprócz Citadel Valve ma pracować obecnie nad 3 innymi, niesprecyzowanymi projektami. Dataminer sugeruje, że chodzi tutaj o sequel lub rozszerzenie do Half-Life Alyx oraz port Counter-Strike Global Offensive w Source 2. Valve ma też przygotowywać projekt związany z marką Portal.

Źródło: https://www.dualshockers.com/valve-might-be-working-on-4-unannounced-games-as-per-dataminer/

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper