Wiedźmin nie dla Rosjan! CD Projekt wycofuje swoje gry z rynków

Gry
3573V
Wiedźmin szczęśliwy, bo nie jedzie do Rosji
Wojciech Gruszczyk | 03.03.2022, 15:33

CD Projekt właśnie potwierdził bardzo ważny ruch. Twórcy gier z serii Wiedźmin oraz Cyberpunk postanowili wycofać swoje produkty z Rosji oraz Białorusi. To znaczący ruch biorąc pod uwagę duże zainteresowanie grami studia na całym świecie.

Już dzisiaj Bloober Team zapowiedział wycofanie swoich tytułów z Rosji oraz Białorusi, a teraz identyczną decyzję ogłosił CD Projekt. Firma odpowiedzialna za growe przygody Wiedźmina postanowiła nawet nie oferować nowych gier na platformie GOG w dwóch regionach.

Dalsza część tekstu pod wideo

„W związku z inwazją wojsk rosyjskich na sąsiadującą z nami Ukrainę, do odwołania Grupa CD PROJEKT podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży naszych gier do Rosji i Białorusi. Dziś rozpoczynamy współpracę z naszymi partnerami, by wstrzymać sprzedaż cyfrową i zaprzestania fizycznych dostaw produktów Grupy CD PROJEKT, jak również wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG na terytoria Rosji i Białorusi.

 

Cała Grupa CD PROJEKT solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Nie jesteśmy jednostką polityczną, która może wpływać bezpośrednio na sprawy państwowe i nie aspirujemy do bycia takim podmiotem, wierzymy, że firmy komercyjne, gdy są zjednoczone, mają moc inspirować globalne zmiany w sercach i umysłach zwykłych ludzi. Wiemy, że gracze w Rosji i na Białorusi, osoby które nie mają nic wspólnego z inwazją na Ukrainę, odczują skutki tej decyzji, ale dzięki tej akcji chcemy jeszcze bardziej zmobilizować globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europy.

 

Do naszych braci i sióstr walczących o swoją ojczyznę - bądźcie silni!”

CD Projekt już wcześniej przeznaczył dużą wpłatę na pomoc ukraińskiej ludności, ale jak widać rodzima firma postanowiła jeszcze mocniej zaznaczyć swój sprzeciw wojnie, którą rozpętał Władimir Putin.

Działania polskich studiów na pewno dostrzeże świat – wczoraj wicepremier Ukrainy wezwał PlayStation i Xboksa do wycofania swoich usług z Rosji, ale przynajmniej aktualnie nie otrzymaliśmy konkretnych ruchów. Zamiast tego deweloperzy sami rezygnują ze wsparcia kraju, który w zeszłym tygodniu rozpoczął inwazję na Ukrainę.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Źródło: CDPROJEKTRED

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper