CD Projekt reaguje na wojnę na Ukrainie. Studio przekazuje 1 mln zł, a twórcy Metro proszą o pomoc

Gry
2908V
CD Projekt
Wojciech Gruszczyk | 25.02.2022, 15:33

CD Projekt to kolejne polskie studio, które nie zamierza wyłącznie patrzeć na wydarzenia zza naszej wschodniej granicy. Twórcy gier z uniwersum Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 postanowili przekazać 1 mln zł na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wczoraj 11 bit studios rozpoczęło świetną akcję, która ma pomóc ukraińskiej społeczności, a dzisiaj CD Projekt potwierdziło przekazanie dużej dotacji na rzecz zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej. Twórcy growych przygód Wiedźmina wydali krótkie oświadczenie:

„Niedawna inwazja na Ukrainę, naszych przyjaciół i sąsiadów wprawiła nas w szok i oburzenie.

 

W solidarności ze wszystkimi ofiarami tego aktu agresji, Grupa CD PROJEKT postanowiła wesprzeć pomoc humanitarną przekazując 1 mln zł na @PAH_org (1/2)”

„W obliczu takiej niesprawiedliwości nie możemy pozostać obojętni i prosimy wszystkich o przyłączenie się i pomoc w każdy możliwy sposób. Razem możemy wiele zmienić! (2/2)”

Już wczoraj ukraińskie studia prosiły o pomoc w każdym możliwy sposób – oświadczenie wydali między innymi twórcy STALKER-a, którzy nie ukrywają, że sytuacja jest bardzo trudna. Jak widać branża gier stara się pomagać w różny sposób.

W międzyczasie 4A Games wydało oświadczenie. Część studia już od kilku lat pracuje na Malcie, jednak część deweloperów nadal rozwijało gry na Ukrainie.

Drodzy fani, przyjaciele, partnerzy oraz bracia i siostry z Ukrainy.

 

Przepraszamy, że nie kontaktowaliśmy się wcześniej.

 

Potrzebowaliśmy czasu, aby zająć się naszymi rodzinami i sobą nawzajem.

 

Nie ma prostych słów, które oddałyby okropności, jakie w tej chwili dzieją się na Ukrainie, w kraju, który jest domem dla wielu z nas. Nikt z nas nigdy nie przypuszczał, że świat XXI wieku może dotrzeć do granicy, za którą scenariusze naszych gier zaczną przypominać rzeczywistość. Nie jesteśmy ani politykami, ani superbohaterami - jesteśmy twórcami gier. Nasza wielka rodzina obejmuje ludzi z całego świata i wszyscy chcemy tylko jednego - aby okropieństwa wojny nigdy nie wydostały się z wyimaginowanych światów.

 

Ale wojna już zapukała do naszych drzwi. I teraz możemy zrobić tylko jedno - wspierać Ukrainę i siebie nawzajem. Chylimy czoła przed odwagą mężczyzn i kobiet z Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy obecnie bronią kraju.

 

Dziękujemy za Wasze wsparcie. Ukraina też go potrzebuje, więc jeśli chcesz pomóc, wesprzyjcie Siły Zbrojne Ukrainy: UA843000010000000047330992708

Źródło: CDPROJEKTRED / 4AGames

Komentarze (68)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper