Aperture Desk Job już dostępny za darmo. Valve zaprasza do sprawdzania nowej produkcji

News
679V
Aperture Desk Job
Iza Łęcka | 02.03, 11:54

W zeszłym tygodniu Valve przedstawiło świeżą propozycję sięgającą do świata Portala. Chętni mają możliwość sprawdzenia tytułu, którego głównym celem jest ukazanie potencjału Steam Decka – ale uruchomimy go także na standardowych komputerach.

Aperture Desk Job zostało ogłoszone w miniony piątek wraz z innymi materiałami promującymi najnowszy sprzęt Valve. Deweloperzy niezwykle ostrożnie podchodzą do produkcji, podkreślając że „nie jest to kontynuacja Portala” i zachęcając, by gracze „obniżyli swoje oczekiwania”. Choć tytuł jest powiązany z hitem producenta, to obecnie doświadczymy tylko pokazówki.

W Aperture Desk Job gracze wcielą się w rolę początkującego pracownika, który rozpoczyna karierę w Aperture Science – firmie występującej w serii Portal. Musicie jednak pamiętać, że zgodnie z podstawowymi założeniami gra ma przedstawić możliwości Steam Decka, dlatego też do rozgrywki niezbędne jest wykorzystanie kontrolera – pozycja nie współpracuje z myszką i klawiaturą.

Aperture Desk Job jest dostępny za darmo i spotyka się z naprawdę ciepłym przyjęciem użytkowników Steam. Spośród ponad 2,6 tys. recenzji 96% jest pozytywnych. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że to tylko początek ogłoszeń Valve i wkrótce będziemy mogli liczyć na pełnoprawną kontynuację serii Portal. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że zestaw dwóch gier zmierza na Nintendo Switcha.

Aperture Desk Job pobierzecie TUTAJ.

Źródło: VGC

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper