The Batman i Morbius nie zadebiutują w Rosji. Disney, Sony Pictures i Warner Bros. wstrzymują kinowe premiery

Filmy i seriale
1067V
The Batman
Iza Łęcka | 01.03, 10:34

Największe wytwórnie filmowe nie zamierzają cicho przyglądać się działaniom zbrojnym na Ukrainie. Disney, Sony Pictures oraz Warner Bros. potwierdziły, że w najbliższym czasie widzowie z Rosji nie mogą liczyć na najnowsze kinowe filmy, które będą debiutować w pozostałej części świata.

Nadciągające miesiące zapowiadają się niezwykle obiecująco dla fanów kinowych widowisk. Wczoraj mogliśmy zapoznać się z pierwszymi niezwykle pozytywnymi recenzjami „The Batman”, które stanowią przedsmak atrakcji, jakie przygotowało Warner Bros. Sony również przygotowuje się do głośnej premiery i nakręca zainteresowanie, publikując ostateczny zwiastun „Morbiusa”, czyli kolejnej pozycji rozwijającej coraz bardziej interesujące Sony's Spider-Man Universe.

Pewna grupa odbiorców jednak nie będzie miała szans na nowe seanse. „The Batman”, „Morbius” oraz „To nie wypanda” (najnowsza animacja studia Pixar) nie zadebiutują na terenie Rosji.

Disney wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że kolejne decyzje biznesowe będzie podejmować w oparciu o rozwój sytuacji. Korporacja dąży do zapewnienia „pilnej pomocy i innego wsparcia humanitarnego” mieszkańcom Ukrainy, poprzez nawiązanie współpracy z partnerami oraz organizacjami pozarządowymi. W oficjalnym stanowisku WarnerMedia możemy przeczytać, że przedsiębiorstwo liczy na „szybkie” i spokojne rozwiązanie trwającej tragedii.

Redakcja The Hollywood Reporter otrzymała wiadomość od jednego z menadżerów Warner Bros., który przyznał, że „USA i nasi sojusznicy chcą odciąć Rosję od reszty świata”, więc wprowadzać do kin nowych filmów w tym kraju wydaje się całkowicie niemożliwe. Rynek rosyjski zapewnia ok. 3% wpływów środków do kas kinowych na całym świecie. Choć ten region nie jest aż tak dochodowych jak chociażby chiński, decyzje wytwórni wydają się znaczące.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka godzin wcześniej Netflix zrezygnował z nadawania rosyjskich programów w swoim SVOD.

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper