Xbox i Twitch rozpoczynają wielką współpracę. Microsoft potwierdza szczegóły

News
2155V
Xbox i Twitch
Wojciech Gruszczyk | 23.02, 16:51

Amerykańska korporacja zrezygnowała ze swojej platformy do streamingu, ale nie oznacza to, że Xbox zapomina o udostępnianiu rozgrywki znajomym oraz widzom. Microsoft właśnie potwierdził współpracę z Twitchem.

Mixer został zakopany przez Microsoft i teraz korporacja chce skupić się na współpracy z Twitchem. To właśnie ta platforma będzie natywną propozycją dla posiadaczy Xboksów, którzy dzięki aplikacji będą mogli prezentować swoją rozgrywkę.

Inżynierowie z Redmond wsłuchali się w opinie społeczności i teraz streamowanie na Xboksach ma być „łatwiejsze niż kiedykolwiek”.

Na Xboksach Series X|S i Xboksie One przejdziemy łatwo do zakładki „Capture and Share”, gdzie możemy wybrać opcję streamowania – niezbędne jest podłączenie konta z Twitcha, ale możecie to zrobić przykładowo skanując kod QR za pomocą smartfona.

Integracja z Twitchem zapewni łatwe dostosowanie dźwięku, rozdzielczości prezentowanego materiału oraz samej kamery. Microsoft zapewnił szereg funkcji, by fani mogli z łatwością dostosować relacje do swoich potrzeb. Wśród opcji pojawiły się nawet szczegóły dotyczące czatu czy też bitrate.

Microsoft chce jeszcze wciąż rozbudować aplikację Twitcha na Xboksach, więc w przyszłości skorzystamy z nowych funkcji, które powinny usprawnić działanie streamingu.

Xbox i Twitch współpraca - 1

Xbox i Twitch współpraca - 2

Xbox i Twitch współpraca - 3

Źródło: Xbox.com

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper