Disco Elysium i Life is Strange jako produkcje aktorskie? Amazon zamierza zająć się ekranizacjami gier

Filmy/seriale
1000V
Life is Strange i Disco Elysium
Kajetan Węsierski | 19.02.2022, 12:30

Choć świat filmów i świat gier wideo są zupełnie różnymi gałęziami popkultury, to nieustannie się przecinają. Kilka razy do roku mamy przykłady, gdzie jedna branża czerpie z drugiej. I mowa tu zarówno o inspirowaniu się pewnymi technikami i oddziaływaniem na odbiorę, jak również o różnego rodzaju adaptacjach (w obie strony). Bez wątpienia jest to zawsze coś, co po prostu rodzi duże emocje (jak na przykład w kwestii wczorajszej premiery "Uncharted").

Wiele wskazuje na to, że w bliżej nieokreślonej przyszłości ten trend się nie zmieni. Jak bowiem donosi Deadline, dj2 entertaiment zamierza stworzyć ekranizacje Life is Strange, Disco Elysium, a także "wielu innych gier". Wszystko to przy współpracy z Amazonem (ostatnio wyszło im całkiem nieźle na Prime Video z "The Wheel of Time" oraz "The Legend of Vox Machina"), więc prawdopodobnie będziemy mogli mówić o sporym budżecie.

Brzmi to bardzo intrygująco, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że w przypadku obu marek możemy mówić o świetnym motywie na przełożenie do świata seriali. W gruncie rzeczy Life is Strange samo w sobie ma budowę serialową, a Disco Elysium bez problemu będzie w stanie się w takową wpasować (tu kluczowy będzie ten klimat marazmu). Jeśli tylko doniesienia się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z naprawdę głośnymi ekranizacjami. Osobiście nie mogę się doczekać - daty jednak wciąż nieznane!

W ramach ciekawostki warto natomiast wrócić do tego, iż w formie seriali ma pojawić się "wiele innych gier" prócz dwóch wspomnianych. Cóż, choć oczywiście nie mamy żadnych szczegółów, to małą poszlaką mogą być prawa, jakie posiada dj2 entertainment. Tymi najgłośniejszymi prócz LiS oraz DE są Vampyr, a także Sleeping Dogs!

Źródło: The Gamer

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper