Dead Island 2 może rzeczywiście powrócić. Wydawca wspomina o premierze gry

Gry
969V
Dead Island 2
Iza Łęcka | 18.02.2022, 09:45

Po latach od pierwotnej zapowiedzi coraz głośniej robi się w temacie Dead Island 2. Nie wiemy, jak będzie prezentować się produkcja ogłoszona osiem lat temu, jednakże wydawca odniósł się do kwestii daty premiery pozycji.

W zeszłym tygodniu Tom Henderson przypomniał światu o Dead Island 2 – od 2019 roku, po wielokrotnych przekształceniach, za grę odpowiada zespół Dambuster Studios, który jak wiele na to wskazuje, może wkrótce pochwalić się efektami swoich prac. W trakcie czwartkowej konferencji dotyczącej rezultatów finansowych Embracer Group nie mogło zabraknąć sesji pytań i odpowiedzi, podczas której został poruszony temat produkcji.

Oscar Erixon, analityk badań kapitałowych w Carnegie, zasugerował, że tytuł miałby zadebiutować w obecnym bądź następnym roku finansowym, co spotkało się z odpowiedzią Larsa Wingeforsa. Dyrektor generalny Embracer przyznał, że korporacja faktycznie posiada jedną produkcję AAA, która wciąż nie doczekała się oficjalnego ujawnienia.

„Nie mogę mówić o Dead Island 2, ponieważ nie zostało to ogłoszone przez wydawcę. Ale właśnie rozmawialiśmy o tym, [że - przyp. red.] mamy jeden niezapowiedziany tytuł AAA... o którym myślicie, że to Dead Island 2, więc trudno mi to dalej komentować” – powiedział Lars Wingefors.

„Ale jestem podekscytowany niezapowiedzianymi tytułami” – dodał, śmiejąc się.

Losy Dead Island 2 były bardzo pogmatwane, a po wielu perturbacjach marka została kupiona przez Deep Silver, które zajmie się wydaniem gry. Przypomnijmy, że pierwotnie pozycja została ujawniona w 2014 roku i pracowało nad nią studio Yager (Spec Ops: The Line), następnie projekt trafił w ręce Sumo Digital, natomiast obecnie to autorzy Homefront: The Revolution oraz Chorus czuwają nad tytułem.

Źródło: VGC

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper