Bobby Kotick ma kolejne problemy. Szef Activision Blizzard oskarżony o „wspieranie republikańskich kampanii”

Gry
1666V
Bobby Kotick Activision
Wojciech Gruszczyk | 17.02.2022, 20:59

Microsoft finalizuje przejęcie Activision Blizzard, ale bardzo możliwe, że Bobby Kotick tuż po podpisaniu wszystkich umów odejdzie z korporacji odpowiedzialnej za marki Call of Duty i Diablo. CEO ma jednak kolejny problem, ponieważ został oskarżony o znaczące wspieranie jednej z partii politycznych.

Redakcja BBC odkryła, że Bobby Kotick posiada „tajne firmy”, dzięki którym dyrektor generalny Activision Blizzarrd przekazuje pieniądze na kampanie Partii Republikańskiej.

Dziennikarze potwierdzili, że Norgate LLC przekazało 500 000 dolarów w dwóch ratach na rzecz Senate Leadership Fund podczas kampanii wyborczej w 2020 roku. Ta grupa jest prowadzona przez lidera mniejszości Senatu – Mitcha McConnella – i oczywiście wspiera republikańskich kandydatów do senatu Stanów Zjednoczonych.

To jednak nie koniec, ponieważ CNBC potwierdziło, że druga tajna firma Koticka (807080A LLC) miała również przekazać duże darowizny na cele Republikanów.

Rzecznik Koticka próbował odrzucić zarzuty twierdząc, że „w ciągu ostatnich pięciu lat pan Kotick wpłacił mniej więcej taką samą kwotę na rzecz Demokratów i Republikanów”, co jednak zdaniem dziennikarzy nie jest prawdą, ponieważ CEO ma oferować znacznie większe dotacje na partię Republikanów.

Ta sytuacja może znacząco wpłynąć na przyszłość Bobby'ego Koticka w Activision Blizzard.

Źródło: VGC

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper