Ubisoft szykuje grunt pod przejęcie? Firma może pozostać niezależna, ale „każda oferta” zostanie rozpatrzona

Gry
2568V
Ubisoft IP
Wojciech Gruszczyk | 17.02.2022, 19:11

Czy Ubisoft może dołączyć do Microsoftu, Sony lub innego giganta z naszej branży? Słowa Yvesa Guillemota podekscytowały branżę, ponieważ szef francuskiej korporacji jest wyraźnie otwarty na przejęcie.

Ubisoft ma w swoim portfolio wiele znakomitych IP, a francuski gigant posiadający ponad 18 tysięcy pracowników jest na pewno smakowitym kąskiem dla wszystkich gigantów, którzy chcieliby dołączył do swojego katalogu takie marki jak Assassin's Creed, Far Cry czy też Splinter Cell.

Moglibyśmy sądzić, że Ubisoft nie jest zainteresowany przejęciem, jednak Yves Guillemot podczas właśnie trwającej telekonferencji z inwestorami zaskoczył. Szef wypowiedział słowa, które mogą skłonić konkurencje do sięgnięcia po portfel.

„Yves podczas telekonferencji powiedział, że Ubisoft może pozostać niezależny, ale każda oferta zakupu zostanie rozpatrzona”.

Daniel Ahmad (starszy analityk z Niko Partners) zaznaczył ważny szczegół – Yves Guillemot odpowiedział na pytanie podczas wspomnianego wydarzenia, ale to nie są słowa, które „powiedziałaby każda firma”. Wyraźnie widać, że Ubisoft jest otwarty na propozycje.

CEO wspomniał nawet, że model opracowania gier proponowany przez Ubisoft jest „poszukiwany przez firmy z branży”. Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ jeszcze kilka lat temu, gdy Vivendi chciało zdobyć pakiet większościowy francuskiej korporacji, Yves Guillemot walczył o niezależność firmy, a teraz... Jest gotowy na rozpatrzenie ofert.

Poznajcie najbliższe plany Ubisoftu.

Źródło: ZhugeEX

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper