Metro Exodus z wysoką sprzedażą. Embracer Group chwali się wynikami po wydaniu dla PS5 i XSX

Gry
1131V
Metro Exodus
Bartosz Dawidowski | 17.02.2022, 10:11

Dobre wieści dla fanów adaptacji prozy Dmitrija Głuchowskiego. Gry bazujące na wypracowanym przez tego pisarza uniwersum cieszą się bardzo dużym zainteresowanie, co zapewne przełoży się na stworzenie kolejnych odsłon serii.

Embracer Group pochwalił się dzisiaj, że sprzedano już na całym świecie ponad 6 mln kopii Metro Exodus. Dane dotyczą okresu od premiery gry (luty 2019 roku) do 31 grudnia 2021 roku.

Ogólne wyniki finansowe Embracer Group, dotyczące III kwartału 2021 roku, okazały się bardzo mocne. Okazuje się, że w szczególności dobrze sprzedawało się w ostatnich miesiącach Hot Wheel Unlreashed. Gra znalazła ponad 1 mln nabywców na całym świecie w okresie od wrześniowej premiery do końca grudnia 2021 r. Firma podała też, że notuje wysokie zainteresowanie Saints Row the Third: Remastered. Tutaj jednak nie przedstawiono szczegółowych danych.

Wygląda na to, że wprowadzenie w czerwcu 2021 roku next-genowej aktualizacji dla Metro Exodus było strzałem w dziesiątkę. Wydawca gry chwali się, że produkcja nadal rozchodzi się świetnie. Finalnie tytuł osiągnie pewnie jeszcze wyższy rezultat niż 6 mln sprzedanych kopii. Pozostaje zatem wypatrywać kolejnych wieści o marce Metro. Z pewnością przy takich wynikach Embracer Group będzie chciał ją rozwijać.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Metro Exodus.

Źródło: https://wccftech.com/metro-exodus-sales-6-million/

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper