Nintendo Switch ze wsparciem AMD FidelityFX Super Resolution? Switch Sports posiada wzmiankę o technologii

News
1772V
Nintendo Switch OLED
Wojciech Gruszczyk | 16.02, 20:57

Nintendo już wkrótce rozpocznie testy Nintendo Switch Sports, więc pierwsi gracze otrzymali dostęp do wersji próbnej gry. Dość niespodziewanie w dokumentacji produkcji pojawiła się adnotacja o AMD FidelityFX Super Resolution.

AMD FidelityFX Super Resolution to autorska technologia AMD, która pozwala poprawić liczbę klatek na sekundę w wybranych tytułach. Twórcy mogą korzystać z narzędzi, by zmniejszyć lub zwiększyć rozdzielczość, a zarazem odpowiednio dopracować płynność animacji rozgrywki.

Propozycja działa już na konsolach PlayStation i Xboksach, ale dotychczas nie słyszeliśmy, by AMD FidelityFX Super Resolution było dostępne na Nintendo Switchu. Wszystko najwidoczniej zmieni się za sprawą Nintendo Switch Sports, ponieważ w dokumentacji pozycji pojawia się wzmianka o technologii, więc najwidoczniej deweloperzy wykorzystują AMD FSR do poprawy wrażeń graczy.

Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ dotychczas Nintendo współpracowało blisko z firmą NVIDIA, ale najwidoczniej Japończycy mogli skorzystać z rozwiązania AMD.

Trudno aktualnie powiedzieć, czy jest to jednorazowa sytuacja lub początek większej relacji, jednak na pewno warto przyglądać się sprawie, ponieważ twórcy gier mogą skorzystać z możliwości AMD FidelityFX Super Resolution.

Źródło: gamingbolt

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper