Nintendo odetnie Nintendo Wii U i 3DS-a od eShopu. Gracze krytykują decyzję Japończyków

News
1724V
Nintendo WIi U i Nintendo 3DS
Iza Łęcka | 16.02, 07:35

Nintendo zapowiedziało, że w przyszłym roku użytkownicy Nintendo Wii U oraz Nintendo 3DS-ów nie będą mogli realizować zakupów przez cyfrowy sklep. Decyzja wywołała spore niezadowolenie wśród klientów.

Big N nie podejmuje się wydawania nowych pozycji na Nintendo Wii U oraz Nintendo 3DS-a, a idąc za ciosem japońska korporacja postanowiła odciąć obie platformy od eShopu. Gracze mają czas do końca marca 2023 roku, by dokonać najpotrzebniejszych transakcji.

„Od końca marca 2023 roku nie będzie można już dokonywać zakupów w Nintendo eShop dla systemu Wii U oraz rodziny systemów Nintendo 3DS. Nie będzie też można już pobierać darmowej zawartości, w tym wersji demonstracyjnych gier”.

Proces będzie realizowany stopniowo przed wskazaną datą. Pierwszych zmian doświadczymy już znacznie szybciej, ponieważ od 23 maja 2022 roku na platformach nie będzie można doładowywać środków przez kartę kredytową, natomiast od 29 sierpnia 2022 roku na Wii U i 3DS-ie nie skorzystamy z Kart Nintendo eShop.

Sporą trudnością okazuje się dostępność wielu gier oraz astronomiczne kwoty, które już teraz trzeba przeznaczyć na niektóre tytuły. Jednocześnie możemy śmiało przypuszczać, że ceny od przyszłego roku będą znacząco rosły.

Decyzja Nintendo spotkała się z krytyką graczy, którzy zdają sobie sprawę, że już wkrótce zdobywanie nowych produkcji na wspomnianych urządzeniach będzie utrudnione, a później zablokowane. Część społeczności jasno daje do zrozumienia, że w związku z podjętą decyzją jedyną opcją będzie... Złamanie zabezpieczeń konsol i pobieranie gier z innego źródła.

„Od końca marca 2023 r. nie będzie już możliwe robienie zakupów w sklepie Nintendo eShop na konsole z rodziny Wii U i Nintendo 3DS.

Więcej informacji: ninten.do/6019wJcyb”

Przypomnijmy, że w zeszłym roku byliśmy świadkami podobnych działań ze strony Sony, jednakże po fali krytyki i sprzeciwu producent PlayStation wycofał się z zamiaru odcięcia PlayStation 3 i PlayStation Vity od PS Store.

Źródło: Nintendo

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper