Cyberpunk 2077 oficjalnie na PS5 i XSX|S. Gameplay z next-genowego wydania i szczegóły

Gry
8632V
Cyberpunk 2077 nowa generacja
Wojciech Gruszczyk | 15.02.2022, 16:06

Stało się! CD Projekt RED zaprezentował właśnie Cyberpunka 2077 w wersji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S. Gracze mogą szykować się na wielki powrót do Night City. Na ten dzień czekaliśmy od wielu miesięcy.

10 grudnia 2020 roku na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych zadebiutował Cyberpunk 2077, który był jednocześnie dostępny dzięki wstecznej kompatybilności na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Twórcy od razu zapowiedzieli opracowanie next-genowej aktualizacji, ale na początku zespół musiał zająć się usprawnieniem gry na PS4 i XOne.

Na dobry początek transmisji CD Projekt RED postanowił pokazać rozgrywkę z Cyberpunka 2077 na PlayStation 5, a następnie gameplay płynnie przeskoczył na Xboksa Series S i później na Xboksa Series X. Nie możemy tutaj raczej mówić o jakości, która od premiery jest dostępna na bardzo mocnych PC, jednak mam wrażenie, że w tym wypadku najważniejsza będzie płynność animacji oraz brak błędów.

Cyberpunk 2077 za sprawą patcha 1.5 oraz next-genowej aktualizacji wykorzysta dodatkową moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S – gracze mogą liczyć na wsparcie ray tracingu, rozgrywkę w 4K z dynamicznym skalowaniem, krótsze czasy ładowania oraz wiele „innych wizualnych i technicznych ulepszeń”. Posiadacze PS5 mogą również liczyć na wykorzystanie możliwości kontrolera DualSense – CDP RED pamiętało o haptycznych wibracjach, adaptacyjnych triggerach oraz o głośniku.

Twórcy potwierdzili, że całkowicie przebudowali drzewko umiejętności, więc gracze mogą liczyć, że deweloperzy usunęli niepotrzebne skille, a zarazem ulepszyli wcześniej opracowane. Jeden z perków sprawia, że nóż do rzucania będzie wracał do ręki V, więc możemy swobodnie eliminować przeciwników za pomocą ulubionej kosy.  CD Projekt RED zajął się również przebudowaniem sztucznej inteligencji – teraz SI będzie mądrzej, szybciej i łatwiej szukać osłony, a nawet mamy zobaczyć lepiej reagujących przeciwników. W Cyberpunku 2077 poczujemy także znacznie lepsze prowadzenie pojazdów – autorzy zadbali o poprawione hamowanie, a nawet pozwolą podświetlić koła...? ;) 

W Cyberpunku 2077 znacząco poprawiono zachowanie tłumu – gdy zaczniemy akcję, to niektórzy wciąż będą uciekać, ale kolejne osoby rozpoczną walkę z V. Wyciągną broń, a mogą nawet zacząć walczyć ze sobą. Tłumy nie znikają i nie odradzają się w momencie, gdy gracz się odwróci. Studio pomyślało nawet o przebudowie mapy – teraz będziemy widzieć wszystkich fixerów, którzy mają oznaczoną liczbę misji (kontraktów). Niektóre zadania będą dostępne dopiero po pewnym czasie, gdy V awansuje.

Patch 1.5 wprowadza także balans ekonomii (więcej pieniędzy z misji, tańsze samochody), NPC otrzymały więcej tekstów, gracze bez problemu odrzucą rozmowę telefoniczną, a nawet w trakcie gry bez problemu zmienimy wygląd postaci – wystarczy wejść do mieszkania i stanąć przed lustrem. Cyberpunk 2077 otrzymał także system personalizacji mieszkania oraz możliwość wynajmowania nowych miejscówek. Cyberpunk 2077 otrzyma także znacznie bardziej rozbudowane i zarazem przebudowane romanse – twórcy zajęli się rozszerzeniem systemu, który ma zapewnić graczom sporo atrakcji.

Twórcy opracowali także darmowe DLC.

CD Projekt RED potwierdził, jakie elementy będą dostępne na poszczególnych platformach, a dodatkowo wspomniał, że posiadacze PS5 będą musieli pobrać całą grę - plik znajdziecie w bibliotece.

Cyberpunk 2077 ulepszenia

CD Projekt RED przygotował po 30 minut rozgrywki z PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Cyberpunk 2077.

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze (169)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper