Jak and Daxter powróci? Ruben Fleischer, twórca Uncharted, rozpoczyna prace nad produkcją

Filmy/seriale
1373V
Jak and Daxter
Iza Łęcka | 10.02.2022, 09:13

Sony może sięgnąć po kolejną uznaną markę opracowaną przez Naughty Dog. Reżyser Ruben Fleischer zakończył prace nad „Uncharted”, a w jednym z ostatnich wywiadów potwierdził, że zajmie się adaptacją „Jak and Daxter”. Ta informacja wydaje się intrygująca z wielu powodów.

Po sukcesie Crasha Bandicoota Naughty Dog ruszyło z przygotowaniem kolejnego IP, co w latach 2001-2004 poskutkowało debiutem trzech odsłon serii Jak and Daxter, a w późniejszym czasie doprowadziło do premier kolejnych pozycji (w tym wyścigów). Od wielu lat nie mogliśmy liczyć na zbyt wiele wiadomości dotyczących bohaterów, tymczasem niespodziewanie do tematu nawiązał Ruben Fleischer.

Dalsza część tekstu pod wideo

Reżyser filmu „Uncharted” w rozmowie z dziennikarzem Digital Trends ogłosił, że współpracuje z Sony nad przeniesieniem kolejnego IP amerykańskiego studia:

„Pracuję właśnie nad Jak and Daxter, produkcją z PlayStation, którą myślę że byłoby naprawdę fajnie przywrócić do życia”.

Twórca nie zdradził, czy adaptacja będzie kolejnym filmem zmierzającym na duży ekran, bądź też serialem dla jednego z SVOD, jednakże warto przypomnieć, że niedawno o kultowej marce wypowiedział się Tom Holland. W trakcie wywiadu z redakcją GameSpot brytyjski aktor grający Nathana Drake'a wspomniał, że chciałby wcielić się w Jaka.

„Chciałbym nakręcić film Jak and Daxter, a ja zagrałbym Jaka. Ale zrobiłbym go w A24, żeby był naprawdę dziwny i mroczny. Tak, zrobiłbym naprawdę dziwną wersję live-action Jak and Daxter”.

Słowa Fleischera pobudziły graczy i zrodziły niemałe nadzieje na znacznie okazalsze wiadomości. Według pewnych plotek i spekulacji, Sony, wzmacniając swoje marki, planuje oferować filmy i pozycje podzielone na odcinki z nowymi odsłonami produkcji – serial „The Last of Us” miałby zadebiutować z nową wersją gry Naughty Dog, natomiast serial „Twisted Metal” mógłby zostać udostępniony w czasie zbliżonym do premiery kolejnego tytułu na PS5. Japoński producent potwierdził także prace nad filmem „Ghost of Tsushima”, natomiast nieoficjalnie mówi się, że Sucker Punch pracuje nad następną odsłoną gry. Czy to oznacza, że Jak and Daxter mógłby powrócić nie tylko jako adaptacja z aktorami? Jak na razie doniesienia traktujmy ze sporym przymrużeniem oka, choć na pewno wielu fanów PlayStation czeka na niespodzianki.

Źródło: VGC

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper