Metal Gear z bardzo wysoką sprzedażą. Najnowsze dane udowadniają, że seria wciąż jest popularna

Gry
1456V
Metal Gear
Kajetan Węsierski | 06.02.2022, 10:30

W ostatnich dniach jesteśmy wręcz zalewani nowymi wynikami sprzedażowymi głośnych gier i marek. Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż powoli dochodzi do wielu konferencji, podsumowań roku i spotkań inwestorskich. Wczoraj dowiedzieliśmy się na przykład, że Animal Crossing: New Horizons podbiło wszelkie rekordy w Japonii i zostało najlepiej sprzedającą się grą w tamtym kraju.

A jeśli jesteśmy już przy tamtych rejonach, warto wspomnieć, że Konami poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej, że sprzedaż serii Metal Gear weszła na nowy poziom. Jak bowiem wynika z podanych informacji, obecnie sumaryczny wynik dla wszystkich odsłon wynosi 58 milionów egzemplarzy na całym świecie (wynik z końca grudnia). Jest to rezultat, który bez dwóch zdań może cieszyć twórców.

Dalsza część tekstu pod wideo

Co natomiast warto podkreślić, to fakt, iż od marca do grudnia 2021 roku rozeszło się ponad 900 000 kopii. Blisko milion sztuk gier z serii, której ostatnia część debiutowała prawie siedem lat temu, to naprawdę fantastyczny pułap. Pozostaje mieć nadzieję, iż okaże się  to motywacją dla Konami, by dalej inwestować w swoją wielką markę. Zwłaszcza że 2022 stoi pod znakiem 35. urodzin Metal Geara. Liczycie na jakieś konkretny?

temp_name

Źródło: The Gamer

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper