„Klon Monster Huntera” od Microsoftu? Xbox może szykować odpowiedź na hit Capcomu

Plotka
1169V
Monster Hunter Rise
Iza Łęcka | 28.01, 09:04

Monster Hunter to marka, która nieustannie cieszy się ogromną popularnością i od kilku lat stanowi jeden z filarów sukcesu Capcomu. Najnowsze, niepotwierdzone doniesienia sugerują, że gigant z Redmond może sięgnąć po wykorzystany już pomysł i przygotuje podobną produkcję, która najprawdopodobniej zadebiutuje tylko na Xboksach i PC.

Producent Xboksa może mieć na celowniku kolejne niezwykle dochodowe IP – przedstawiciele przedsiębiorstwa mają pełną świadomość, że dodanie Monster Huntera do katalogu Game Pass jest bardzo trudnym przedsięwzięciem generującym spore koszty. Pozycja poświęcona łowcom potworów jest jednak na tyle znana, że Amerykanie prawdopodobnie planują stworzyć podobny tytuł. Podczas czwartkowego programu Giant Bomb Jeff Grubb z GamesBeat stwierdził, że Microsoft szukał deweloperów zainteresowanych opracowaniem tytułu.

„Pracują z Certain Affinity nad czymś, co wygląda jak gra w stylu Monster Hunter - klon Monster Huntera”.

Microsoft chce podobno „większej różnorodności w gatunkach gier”, które trafiają do Game Passa, więc zdecydował się znaleźć zespół zainteresowany opracowaniem nowej propozycji. Model rozgrywki wykorzystany w produkcji Capcomu pozwala na długoterminowe wsparcie i posiada ogromny potencjał, który mógłby okazać się niezwykle intratny dla abonamentu.

Certain Affinity to studio wspierające, które od 2007 roku współpracowało przy takich markach jak: Call of Duty, Halo, Left 4 Dead i DOOM. Kierownikiem oraz dyrektorem generalnym jest Max Hoberman, który swego czasu pełnił funkcję szefa działu multiplayer i online w serii Halo.

W zeszłym roku przedstawiciele studia ogłosili, że podpisali umowę dotyczącą rozwoju oryginalnego IP, co może być związane ze wspomnianym „klonem Monster Huntera”.

Źródło: VGC

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych