Resident Evil Village sprzedaje się wyśmienicie, a Resident Evil 7 śrubuje kolejny rekord

News
1544V
Resident Evil Village
Mateusz Wróbel | 27.01, 20:30

Capcom opublikował w sieci sprawozdanie finansowe, które zdradza, ilu graczy nabyło w ostatnim czasie najważniejsze produkcje japońskiego wydawcy.

Resident Evil Village trafił na rynek w maju 2021 roku i od tego czasu znalazł ponad 5,7 miliona klientów, a także zgarnął cztery nagrody Golden Joystick Awards 2021. To świetny wynik, z którego Capcom ma prawo być zadowolony, ponieważ od premiery najnowszej części survival-horrorowej marki minęło zaledwie 9 miesięcy.

Japończycy chwalą się także zainteresowaniem wokół Resident Evil 7. W ostatnich 9 miesiącach grę nabył kolejny milion graczy, a passa ta jest utrzymywana już od dłuższego czasu. Łączna sprzedaż "siódemki" wynosi już powyżej 10 mln.

Wracając natomiast do Resident Evil Village, jest to najchętniej kupowana odsłona marki. Dla porównania "siódemkę" kupiło 5,7 mln osób dopiero po 1,5 roku od premiery, a Resident Evil 6 - 5,2 mln w rok od premiery. Całkowita sprzedaż gier wchodzących w skład tejże serii wynosi już ponad 123 miliony.

Oprócz informacji związanych z Resident Evil warto wspomnieć o tym, że Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin kupiło 1,4 mln zainteresowanych, a Monster Hunter Rise osiągnął sprzedaż na poziomie 8 mln.

Źródło: wccftech

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych