GTA Online jest wykorzystywane przez kartele narkotykowe do rekrutacji przemytników

News
2103V
GTA Online
Wojciech Gruszczyk | 27.01, 10:38

Przedstawiciele meksykańskich karteli narkotykowych w bardzo kreatywny sposób podchodzą do rekrutowania nowych przemytników. Według opublikowanego raportu, przestępcy wykorzystują kilka sieciowych produkcji, by zdobyć pracowników.

W październiku zeszłego roku asystent sekretarza bezpieczeństwa publicznego w Meksyku, Ricardo Mejía, potwierdził, że osoba rekrutująca kupiła bilety autobusowe trzem nastolatkom w wieku od 11 do 14 lat. Według zeznań, młodzi pracownicy zostali zwerbowani przez mobilną produkcję Garena Free Fire i zainteresowani mieli otrzymać po 200 dolarów na tydzień, by pracować jako „obserwatorzy dla kartelu”.

Ricardo Mejía potwierdził jednocześnie redakcji ABC News, że kartele rekrutują przemytników i informatorów przez popularne gry z serii Call of Duty, Gears of War oraz Grand Theft Auto.

Temat zgłębił Forbes, który opublikował nowy raport – zdaniem amerykańskich urzędników GTA Online jest wykorzystywane przez kartele narkotykowe jako narzędzie do rekrutacji.

W zeszłym roku zatrzymano samochód, który wiózł blisko 60 kilogramów metamfetaminy, a przemytniczka potwierdziła, że przestępcy pierwszy raz skontaktowali się z nią przez GTA Online. Następnie rozmowa przeniosła się na Snapchat, gdzie Alyssa Navarro dowiedziała się o możliwości zarobku do 2000 dolarów za jeden transport.

W ostatnich miesiącach GTA Online miało stać się bardzo popularną formą kontaktu, dzięki której młodzi ludzie są namawiani do nielegalnej pracy.

Źródło: hothardware

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych