PS VR2 zaoferuje znacznie lepszą jakość obrazu od PS VR. Zdradzono kolejne szczegóły dotyczące sprzętu

News
2438V
PS VR2 kontrolery - Sony
Wojciech Gruszczyk | 26.01, 20:56

Japoński producent nie oszczędza i chce zapewnić posiadaczom PS5 prawdziwie next-genowe gogle VR. Pojawiły się kolejne informacje dotyczące PlayStation VR 2, które pozwalają ze spokojem wyczekiwać na pełny pokaz urządzenia.

Sony ujawniło już szereg konkretów dotyczących PS VR2, ale w następnych tygodniach będą pojawiać się kolejne szczegóły dotyczące sprzętu, który według plotek ma trafić na rynek jeszcze w 2022 roku. Sony podobno pokaże gogle w połowie roku.

Krótką ciszę dotyczącą urządzenia przerwał Ross Young, CEO Display Supply Chain Consultants, ponieważ ujawnił on, że PS VR2 ma oferować rozdzielczość ponad 800 PPI (liczba pikseli przypadająca na cal długości) na oko, co będzie znaczącą poprawą względem pierwszych gogli VR od japońskiego producenta.

„Jak opublikowaliśmy dzisiaj w DSCC Weekly Review, Sony PSVR2 będzie miał ponad 800 PPI rozdzielczości na oko z dwoma panelami 2000 x 2040, wzrost z 5,7″ 1920 x 1080 z 386 PPI w PSVR dla obu oczu. Duża poprawa. Najnowocześniejsza rozdzielczość OLED z bezpośrednim widokiem”.

Nie jest raczej dużym zaskoczeniem, że PS VR2 zapewni lepszą jakość rozgrywki od PS VR, ale takie wiadomości na pewno powinny cieszyć fanów wirtualnej rzeczywistości, którzy liczą na świetną jakość rozgrywki na nowym sprzęcie Sony.

Już kilka tygodni temu pojawiły się przecieki, według których PS VR2 pozytywnie zaskoczy pełną specyfikacją, ponieważ Sony chce zapewnić prawdziwie next-genowy sprzęt.

Źródło: psu

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych