Epic Games tworzy studio w Polsce. Deweloperzy Bound i Datura będą pracować dla giganta

News
824V
Epic Games
Wojciech Gruszczyk | 26.01, 16:07

Epic Games chce opracowywać kolejne gry, więc korporacja odpowiedzialna za Fortnite oraz Unreal Engine oficjalnie otworzyła nowe studio. Firma zdecydowała się na opracowywanie produkcji w Polsce i przejęła deweloperów z Plastic.

Epic Games potwierdziło, że powiększyło swoją formację otwierając nowe studio w Polsce. Deweloperzy „skupią się na tworzeniu oryginalnych, samodzielnych gier”, które zdaniem korporacji będą „przekraczać granicę jakość grafiki i projektowania produkcji”. 

Studio postawiło na mały, ale za to bardzo utalentowany zespół, ponieważ do Epic Games dołączyło Plastic – autorzy wcześniej opracowali Bound, Datura i Linger In Shadows. Twórcy mają ściśle współpracować z zespołem wydawniczym Epic Games.

„Nasz zespół jest niesamowicie dumny, że może stać na czele rozwoju Epic w Polsce. Polska jest rozwijającym się ośrodkiem dla najlepszych talentów inżynierskich, których potrzebujemy, by tworzyć niesamowite nowe doświadczenia w grach dla graczy na całym świecie” –  powiedział Michał Staniszewski, dyrektor studia w Epic Games

„Od ponad dwudziestu lat zespół z Plastic rozwija jeden z najbardziej ambitnych i przyszłościowych projektów w Demoscenie. To niesamowita grupa talentów, która stworzyła doświadczenia definiujące gatunek, które znajdują się na krawędzi technologicznego rozwoju, przesuwając sprzęt do granic możliwości w piękny, artystyczny sposób. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani mając ich w naszym zespole i wspierając ich rozwój w Epic” – skomentował Hector Sanchez, Head of Epic Games Publishing

Wiadomość nie pojawia się bez przyczyny, bo choć aktualnie Epic Games nie zapowiada projektów od nowych nabytków, to jednak twórcy poszukują talentów, którzy zasilą polskie studio. Firma poszukuje między innymi producenta oraz programistów. 

Źródło: epicgames

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych