PS5 ma zagwarantowane 3 kolejne odsłony Call of Duty. Prawdopodobnie powstaje Call of Duty Warzone 2

Plotka
2429V
Call of Duty Modern Warfare
Iza Łęcka | 26.01, 07:00

W najbliższych dwóch latach na rynku mają pojawić się trzy odsłony serii Call of Duty, które zgodnie z wiedzą zaznajomionych ze sprawą źródeł, trafią na konsole PlayStation. Activision i Sony podpisały konkretną umowę obejmującą kilka nowych części gry, jednak trudno zawyrokować, jak sprawa zostanie rozwiązana w następnych latach.

W zeszłym tygodniu Phil Spencer wydał krótkie oświadczenie, w którym potwierdził, że zamierza „honorować wszystkie istniejące umowy po przejęciu Activision Blizzard”, a Call of Duty pozostanie na PlayStation. We wskazanym czasie pojawiły się opinie, według których szef Microsoft Gaming odniósł się do kwestii zagwarantowanych produkcji, co dokładnie sprawdził Jason Schreier.

Dziennikarz redakcji Bloomberg rozmawiał z czterema osobami zaznajomionymi z transakcją pomiędzy Activision i Sony – dokument został zawarty przed ogłoszeniem przejęcia. Wydawca strzelanki zobowiązał się do udostępnienia kilku odsłon serii na sprzęcie Japończyków.

„Obejmuje to tegoroczną odsłonę Call of Duty, która ma być nową odsłoną popularnej serii Modern Warfare, tworzoną przez Infinity Ward, oraz kolejną grę, nad którą pracuje Treyarch, oba studia należą do Activision. Umowa dotyczy również planowanej nowej wersji Call of Duty Warzone, dochodowej gry free-to-play, która została wydana w 2020 roku”.

Schreier dopytywał także o późniejsze lata, jednak przedstawiciele Sony i Activision nie odpowiedzieli, a włodarze Xboksa odmówili komentarza. Zdaniem redaktora omawiany aspekt wydaje się niepewny:

„Plany są bardziej niepewne dla gier Call of Duty w dalszej przyszłości, stwierdziły osoby zaznajomione z tą sprawą. Microsoft powiedział, że spodziewa się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w ciągu najbliższych sześciu do 18 miesięcy, po czym będzie mógł zdecydować, czy kontynuować wydawanie przyszłych gier Call of Duty na PlayStation”.

Jason Schreier sugeruje, że ustalenia dotyczące niezwykle dochodowego IP mogą wyglądać podobnie jak w przypadku innych firm przejętych przez Microsoft. Producent respektuje wcześniej podpisane umowy, lecz później zmienia swoje podejście.

„Ostatecznie Microsoft mógłby pozbawić swojego największego rywala integralnej marki. W przypadku niektórych poprzednich przejęć, przedsiębiorstwo honorowało istniejące umowy, a następnie zmieniło strategię”.

„W 2020 roku, po przejęciu Bethesda Softworks, tytan technologii powiedział, że zamierza zachować wszystkie istniejące umowy i wyda wcześniej zapowiedziane gry Bethesdy, Deathloop i Ghostwire: Tokyo, na PlayStation. Jednak kilka miesięcy później, gdy zaprezentował nowe produkcje Bethesdy - Starfield i Redfall, zostały one przedstawione wyłącznie na konsolę Xbox i komputery PC z systemem Microsoft Windows. Nowe gry innych studiów zakupionych niedawno przez Microsoft, takich jak Obsidian Entertainment, również nie trafiają na PlayStation”.

Dziennikarz podkreślił, że umowa dotyczy Call of Duty 2022, Call of Duty 2023, a także Call of Duty Warzone 2 (2023).

Źródło: Bloomberg

Komentarze (140)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych