PS5 z Call of Duty. Phil Spencer: Sony jest ważną częścią naszej branży

News
3793V
Phil Spencer i PlayStation
Wojciech Gruszczyk | 20.01, 22:26

Szef Microsoft Gaming opublikował oświadczenie dotyczące marki Call of Duty na PlayStation. Gracze nie muszą się obawiać – jeśli Microsoft kupi Activision Blizzard, kolejne części cenionej serii trafią na PS5. Phil Spencer odbył spotkanie z przedstawicielami Sony.

Od zeszłego tygodnia pojawiają się głosy dotyczące ekskluzywności serii Call of Duty na Xboksach i PC. Dyskusje postanowił raz na zawsze zakończyć Phil Spencer, który potwierdził, że jest po rozmowach z pracownikami Sony i jeśli amerykańska korporacja kupi Activison Blizzard, to kolejne części popularnej strzelanki trafią także na konsole PlayStation.

„Odbyłem dobre rozmowy w tym tygodniu z liderami w Sony. Potwierdziłem nasz zamiar honorowania wszystkich istniejących umów po przejęciu Activision Blizzard oraz chęć utrzymania Call of Duty na PlayStation. Sony jest ważną częścią naszej branży i cenimy naszą współpracę”.

Wiadomość Spencera jest bardzo ważna, ponieważ potwierdza jedno – posiadacze PS5 nie muszą się martwić i w przyszłości będą mogli grać w nowe odsłony serii Call of Duty. Korporacja chce także honorować wszystkie wcześniej podpisane umowy, ale mogliśmy mieć pewność, że tak będzie, ponieważ świadkami identycznej sytuacji byliśmy w przypadku Bethesdy.

Zapewnienie szefa Microsoft Gaming będzie na pewno szeroko komentowane, bo choć jest to świetna wiadomość dla fanów marki PlayStation, to możemy podejrzewać, że część najbardziej zagorzałych sympatyków Xboksów będzie kręcić nosem z powodu tej decyzji.

Co Wy sądzicie na ten temat?

Źródło: Twitter: XboxP3

Komentarze (292)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych