Wiedźmin 3 od Netflix postawi na kobiece postacie. Showrunnerka przedstawi wątek LGBTQ+ jednej z bohaterek

Filmy i seriale
15547V
Wiedźmin 2 Netflix
Mateusz Wróbel | 25.01, 17:49

Drugi sezon Wiedźmina od Netfliksa już za nami. Podzielił on, podobnie zresztą jak pierwszy sezon, fanów uniwersum, ponieważ jedni produkcję ogromnej platformy pokochali, a drudzy wręcz znienawidzili.

Po dziwnych wypowiedziach Lauren S. Hissrich dotyczących chociażby tego, czy woli adaptację, czy też książki Andrzeja Sapkowskiego, showrunnerka zabrała ponownie głos i postanowiła wypowiedzieć się na temat kobiecych postaci w serialu. Uznała, że chce poświęcać im dużo czasu na ekranie, ponieważ uważa je za silne charaktery, które zasługują na dużo uwagi. Jest podekscytowana tym, jak dobrze wykreował je autor uniwersum fantasy. Dla 1883 Magazine stwierdziła:

Myślałam, że kobiece postacie u Sapkowskiego są niesamowicie silne. Są sportretowane w sposób, jakiego nie widziałam wcześniej w gatunku fantasy. Nie są wyidealizowane. Nie są perfekcyjne. Ich wady to coś, co prowadzi do ich największych atutów. Myślę, że to naprawdę piękna reprezentacja kobiet.

 

Chciałam wziąć te kobiety i upewnić się, że pozostaną w centrum naszych historii obok Geralta, ponieważ nadal czułam, że choć te kobiety były silne, to wciąż nie były prezentowane ze swojej własnej perspektywy – tylko Geralta. To tylko kwestia perspektywy tego, kto opowiada historię. Wchodząc w to jako kobieta opowiadająca historię, chciałam mieć pewność, że obiektyw był nakierowany na nie w tym samym stopniu co na Geralta, ponieważ głęboko wierzę, że im ciekawsze są wszystkie nasze postacie, tym lepsze są ich interakcje.

Ponadto, nie zabrakło przypomnienia, jakoby w trzecim sezonie Wiedźmina od Netfliksa miało nie zabraknąć wątków LGBTQ+. Główne skrzypce w jednym z nich odegra Filippa Eilhart (wejdzie ona w bliższe relacje z innymi kobiecymi postaciami), w którą wcieliła się Cassie Clare. Czarodziejka nie otrzymała zbyt dużo czasu na ekranie w najnowszych odcinkach i można uznać, że zostanie to nadrobione w tych nadchodzących. 

Źródło: Serialowa

Komentarze (195)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych