Darmowy Battlefield 2042 może oferować część trybu Portal? DICE i EA planują wersję free-2-play

Plotka
1304V
Battlefield 2042 - Battlefield Portal
Wojciech Gruszczyk | 25.01, 09:15

Powracają doniesienia dotyczące darmowego Battlefield 2042. Tytuł w wersji free-2-play może podobno otrzymać specjalny wariant Battlefield Portal, czyli bardzo popularnego trybu, który pozwala graczom na tworzenie wariantów rozgrywki.

Battlefield 2042 zadebiutował z wieloma problemami i choć twórcy publikują kolejne aktualizacje, to jednak serwery pustoszeją – w ostatnich 24 godzinach w kluczowym momencie na Steam zalogowało się zaledwie 5757 graczy. To fatalny wynik i wydawca musi podjąć odpowiednie kroki, by deweloperzy mogli zgromadzić publikę, dla której ta pozycja będzie rozwijana.

Tom Henderson już w zeszłym tygodniu wspomniał, że tytuł osiągnął fatalne wyniki i EA rozważa wszystkie możliwości – na liście pomysłów pojawiło się nawet wrzucenie pozycji do modelu biznesowego free-2-play.

Insider związany z pozycją DICE postanowił rozwinąć temat i podkreśla – wielkie zmiany w Battlefield 2042 nie nadejdą w najbliższych tygodniach. To nadal „bardzo płynna sytuacja”, która najwidoczniej może się wciąż zmienić.

Twórcy muszą na początku naprawić tytuł – najlepszym rozwiązaniem jest podobno zaoferowanie część Battlefield Portal w formie darmowej.

„Oferowanie części Portalu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. 1 mapa z każdej gry lub coś w tym stylu.

Ale najpierw trzeba się zająć fundamentalnymi wadami produkcji, ustalić mapę drogową na przyszłość, a EA/DICE muszą przyznać się do błędów i być bardziej otwarte”.

Na pewno warto pamiętać, że Battlefield 2042 zadebiutował w zeszłym roku, a DICE wciąż nie rozpoczęło pierwszego sezonu rozgrywek. Deweloperzy nawet nie wspominają o zmaganiach.

Źródło: Tom Henderson

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych