Battlefield 2042 to „wielkie rozczarowanie”? EA podobno rozważa opcję przejścia na model F2P

Plotka
4352V
Battlefield 2042 art
Iza Łęcka | 21.01, 08:20

Po dłuższej ciszy DICE przystąpiło do dalszych prac nad Battlefield 2042, co poskutkowało pierwszą aktualizacją w 2022 roku. Fani serii ciągle jeszcze muszą wykazać się cierpliwością, gdyż nadal nie przedstawiono jakichkolwiek szczegółów dotyczących startu pierwszego sezonu rozgrywek. Mówi się, że by ratować zainteresowanie grą, wydawca może podjąć bardzo zdecydowane kroki.

Tom Henderson od miesięcy dzieli się zakulisowymi informacjami dotyczącymi serii Battlefield i trzeba przyznać, że prędzej czy później większość z nich okazuje się prawdą. Obecnie insider nie posiada jednak zbyt dobrych wiadomości dla entuzjastów strzelanki. EA jest „podobno bardzo rozczarowane” rezultatami produkcji i rozważa różne możliwości poprawienia sytuacji. Wśród analiz obecnego stanu pojawia się temat przejścia na model biznesowy free-2-play.

„EA jest podobno bardzo rozczarowane tym, jak Battlefield 2042 sobie radzi i " przygląda się wszystkim opcjom", jeśli chodzi o ten tytuł, w tym rozważa Free to Play w jakimś stopniu.

Więcej na ten temat będę miał jutro”.

Co ciekawe, jeszcze przed debiutem nowej odsłony mogliśmy natrafić na niepotwierdzone doniesienia, według których jeden z trybów miał być dostępny za darmo, a jego głównym celem było zachęcenie jak największej liczby odbiorców do rozgrywki. Tak jednak się nie stało, a Electronic Arts wydało pozycję w pełnej cenie.

Nie jest sekretem, że Battlefield 2042 nie cieszy się dużą popularnością – już nawet twórcy cheatów postawili krzyżyk na tytule. Według danych ze Steam w ostatnich 24 godzinach w kluczowym momencie na serwerach gry pojawiło się zaledwie 8054 graczy. Dla porównania, Battlefield 5 w trakcie ostatniej doby zgromadził jednocześnie 20 956 zawodników.

Battlefield 2024 wyniki vs Battlefield 5 - steamdb

Źródło: Twitter: _Tom_Henderson_

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych