Apple może pracować nad własną konsolą. Firma „podbiera inżynierów Xboksa”

Gry (plotka)
2314V
Apple logo na budynku
Wojciech Gruszczyk | 24.01.2022, 15:59

Apple szykuje się do ujawnienia kilku ekscytujących technologii, o których plotki pojawiają się w branży od miesięcy, ale bardzo możliwe, że firma chce także wrzucić na rynek własną konsolę. Od pewnego czasu producent smartfonów rekrutuje między innymi inżynierów odpowiedzialnych za konsole Microsoftu.

W 2022 roku zobaczymy między innymi nowe smartfony od Apple, ale od czasu do czasu pojawiają się plotki dotyczące składanego urządzenia lub nawet możemy przeczytać kolejne przecieki o goglach VR. Jak się jednak okazuje, producent może tworzyć lub rozważać opracowanie własnej konsoli do gier.

Dalsza część tekstu pod wideo

Informacją podzielił się Jez Corden z WindowsCentral, który podczas najnowszego odcinka The Xbox Two wspomniał o ciekawej sytuacji:

„Słyszałem przez jakiś czas, że Apple podbiera inżynierów Xboxa, aby stworzyć własną konsolę”.

Dziennikarz dobrze zaznajomiony z projektami Microsoftu potwierdził, że Apple ma „od wieków” badać możliwość opracowania własnej konsoli do gier, ale w ostatnim czasie producent zdecydował się na kilka istotnych transferów.

Aktualnie Jez nie może potwierdzić dokładnych planów firmy, która może stworzyć gogle dla gier VR, projekt związany z metaverse lub normalną konsolę, ale w urządzenie mają być zaangażowani między innymi specjaliści od Microsoftu.

Oczywiście sprzęt może nigdy nie zadebiutować, ponieważ Apple tworzy prototypy wielu urządzeń, które nie trafiają na rynek, ale konsola od Apple mogłaby w ciekawy sposób urozmaicić sytuację w branży gier.

Źródło: Purexbox

Komentarze (143)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper