Ranking sprzedaży gier w 2021 roku w Niemczech. Znamy najbardziej rozchwytywane gry u naszych sąsiadów

News
1120V
Kolaż #1
Kajetan Węsierski | 22.01, 13:30

Choć okres zasypywania nas kolejnymi zestawieniami, rankingami i listami minął kilka tygodni temu, to wciąż ukazują się pojedyncze raporty, które pozwalają nam uzyskać ciekawą perspektywę na branżę gier wideo. Interesujące dane napływają zazwyczaj z Japonii - dostaliśmy na przykład wstępne wyniki zainteresowania konkretnymi konsolami oraz listę tych gier, które cieszyły się największą popularnością.

Teraz podobny ranking ukazał się za naszą bliską granicą, albowiem w Niemczech. Dostaliśmy zestawienie najchętniej kupowanych gier u naszych sąsiadów i trzeba przyznać, że jest całkiem ciekawe, choć można odnieść wrażenie, iż wygląda bardzo podobnie do wielu innych na terenie Europy. Jest na pewno kilka tytułów, które będą dla Was zaskoczeniem, ale wiele z nich bez wątpienia traktujecie jako pewnik. Spójrzcie sami:

Sprzedaż gier w Niemczech - 2021

 1. FIFA 22
 2. Grand Theft Auto V
 3. Mario Kart 8 Deluxe
 4. Farming Simulator 22
 5. Minecraft
 6. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
 7. FIFA 21
 8. Mario Party Superstars
 9. Ring Fit Adventure
 10. Call of Duty: Black Ops – Cold War
 11. Call of Duty: Vanguard
 12. Pokemon Brilliant Diamond
 13. Red Dead Redemption 2
 14. Far Cry 6
 15. Battlefield 2042
 16. Assassin’s Creed Valhalla
 17. F1 2021
 18. Super Mario Party
 19. Animal Crossing: New Horizons
 20. New Super Mario Bros. U Deluxe

Uważam, że z powyższej listy można wyciągnąć kilka intrygujących wniosków. Po pierwsze - popularność Nintendo Switch cały czas rośnie w naszych rejonach. Spośród 20 gier na liście, aż 8 to tytuły z wyłącznością dla Pstryka. Inna sprawa to mityczna już sprzedaż Grand Theft Auto V. Drugie miejsce po tylu latach (i to za FIFĄ, która zazwyczaj prowadzi prawie wszędzie), jest najlepszą odpowiedzią na to, dlaczego Rockstar wciąż nie chce wydać "szóstki". Nie zabija się kury, która znosi złote jajka - nawet jeśli już dawno nie powinna tego robić. Jak Wy się zapatrujecie na powyższe wyniki?

Źródło: Nintendo Everything

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych