Netflix stracił 25% wartości na giełdzie w 2 miesiące. Obawy inwestorów po nowym raporcie finansowym

Filmy i seriale
4266V
Netflix
Bartosz Dawidowski | 21.01, 09:49

Akcje giełdowe Netflixa straciły przez zaledwie dwa miesiące 25% wartości. W szczególności duży spadek wartości akcji zanotowano wczoraj, gdy amerykański gigant rynku VOD opublikował swój raport kwartalny.

Jedna akcja Netflixa kosztowała w połowie listopada 680 dolarów. Obecnie, 21 stycznia 2022 roku, akcja amerykańskiej firmy kosztuje tylko 508 dolarów. Skąd tak wielki i szybki spadek? Wygląda na to, że inwestorów wystraszyły nie najlepsze prognozy platformy VOD, przedstawione w raporcie za IV kwartał.

Netflix spodziewa się, że I kwartale 2022 roku przybędzie mu 2,5 mln subskrybentów. To wynik znacznie gorszy od wcześniejszych prognoz analityków rynkowych, którzy spodziewali się wzrostu w tym okresie o 6,9 mln kont opłacających abonament. W I kwartale 2021 roku Netflixowi udało się przyciągnąć do siebie 3,98 mln subskrybentów, więc również w porównaniu z poprzednim rokiem byłby to nie najlepszy rezultat.

Takie prognozy wywołały małą panikę wśród inwestorów, którzy szybko pozbywają się akcji firmy. W listopadzie jedna giełdowa akcja Netlixa wyceniana była na 680 dolarów, a obecnie jej koszt to tylko 508 dolarów.

Warto w tym miejscu podkreślić, że dane zgłoszone w ostatnim raporcie finansowym 2021 roku przez Netflix są mimo wszystko pozytywne. Przychody wyniosły dokładnie tyle, ile prognozowano (7,71 mld dolarów), a w ostatnim kwartale roku dodano nawet więcej subskrybentów (8,28 mln) od wcześniejszych prognoz. Jak widać zatem inwestorzy obawiają się już teraz, że amerykańska platforma VOD mocno wyhamuje ze swoim rozwojem w 2022 roku. Czas pokaże, jak będzie naprawdę.

Źródło: https://www.nytimes.com/2022/01/20/business/netflix-quarterly-earnings.html

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych