God of War na Steam Deck – Sony promuje platformę. Wiedźmin 3 został już zweryfikowany

News
2684V
God of War na Steam Decku
Iza Łęcka | 20.01, 07:01

Valve wkracza w kolejny etap przygotowań do oczekiwanej premiery Steam Decka. Wprowadzane są aktualizacje gier, które potwierdzają, jakie pozycje są w pełni gotowe do rozgrywki na małej platformie. Sony dąży do pełnego wsparcia God of War na przenośnym PC – Shuhei Yoshida już sprawdza tytuł.

W nocy rozpoczęła się duża aktualizacja Steam, dzięki której producent wdraża informacje dotyczące zgodności poszczególnych produkcji ze Steam Deckiem. Już wcześniej potwierdzono, że system, którego głównym celem jest testowanie gier, jest wykorzystywany przez deweloperów. Twórcy przenośnego sprzętu planują otwarcie przekazywać graczom, jak dana produkcja działa i co oferuje.

Aktualnie kilka pozycji jest niegrywalnych na Steam Decku (wśród nich Persona 4 Golden, Budget Cuts, Job Simulator, theBlu, Arizona Sunshine) – choć umieszczenie w zestawieniu propozycji VR wydaje się całkiem zrozumiałe, tak pojawienie się RPG-a Atlusa budzi pewne zdumienie. Valve jednak potwierdza, że wciąż pracuje nad wsparciem dla Persony.

Gry zweryfikowane na Steam Deck zaczynają się teraz pojawiać. Lista do tej pory przez SteamDB https://bit.ly/3rwd2YV

Wiedźmin 3: Dziki Gon został już zweryfikowany, a „domyślna konfiguracja graficzna tej gry dobrze radzi sobie na Steam Decku”. CD Projekt RED wykorzystuje wszystkie funkcje urządzenia, dodatkowo w przygodzie Geralta zawarto ikony kontrolerów Steam Deck. Jednocześnie przekazano, że „niektóre teksty w grze są małe i mogą być trudne do odczytania”.

Wiedźmin 3 Steam Deck

Warto wskazać, że pełne wsparcie otrzymały już między innymi: Final Fantasy Pixel Remaster, Dark Souls III, Hollow Knight i Rogue Legacy 2.

Sony również należy do zespołów, które szykują się do debiutu urządzenia – Shuhei Yoshida pokazał, że ogrywa God of War na Steam Decku. Zapowiada się niezwykle intrygujące doświadczenie dla użytkowników, którzy zamierzają poznać historię na przenośnej platformie.

„Yeeessss!!! #SteamDeck”

Źródło: Twitter: Wario64

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych