Call of Duty zdominowało USA w grudniu i w całym 2021 roku. Dobry start Halo Infinite

News
734V
Call of Duty Vanguard Polina Petrowa
Iza Łęcka | 19.01, 13:35

Activision ma w garści potężną markę, która pomimo słabszej dyspozycji ostatniej odsłony, nieprzerwanie od kilku lat święci triumfy w rankingach sprzedaży. Sprawdźmy informacje dotyczące wyborów konsumentów ze Stanów Zjednoczonych.

NPD podzieliło się najnowszymi wynikami dotyczącymi zainteresowania grami i konsolami na terenie USA. Pomimo niepokojących danych z innych części świata, Call of Duty: Vanguard nie miało sobie równych – wydawca ponownie może pochwalić się największą sprzedażą swojej strzelanki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To 13 sukces z rzędu, kiedy IP generuje najwyższy wynik.

Drugie miejsce w rankingu zajęło Halo: Infinite, które osiągnęło pierwsze miejsce w zestawieniu na Xboksach i poradziło sobie bardzo dobrze na PC. Pamiętajmy, że nowa przygoda Master Chiefa jest dostępna w abonamencie Microsoftu, co powinno wpływać na słupki sprzedaży.

Podium zamknęło Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl, który zdobył jednocześnie „1 miejsce na platformie Nintendo zarówno w grudniu, jak i w całym 2021 roku”. NPD potwierdza, że marka Pokemon w ostatnich 12 miesiącach odnotowała najwyższy wynik od 2000 roku.

W grudniu amerykańscy gracze stawiali przede wszystkim na Nintendo Switcha, który sprzedał się w największej liczbie zestawów, natomiast zremisował w rankingu zarobionych dolarów z PS5. Warto jednak odnotować, że w całym 2021 roku hybrydowy sprzęt Big N był najlepiej sprzedającą się konsolą (jednostki / dolary).

NPD ujawniło sporą ciekawostkę – aż siedem z 20 najlepiej sprzedających się gier minionego roku zostało ujętych w zestawieniu z 2020 roku. Trzy pozycje (Mortal Kombat 11, Super Smash Bros Ultimate i Mario Kart 8) znalazły się także na liście TOP 20 w 2020 i 2019 roku.

Call of Duty zdominowało Stany Zjednoczony w grudniu i 2021 roku - 1

Call of Duty zdominowało Stany Zjednoczony w grudniu i 2021 roku - 2

Źródło: Resetera

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych