Sony reaguje na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Akcje korporacji zanotowały spory spadek

News
7921V
Sony PlayStation
Iza Łęcka | 19.01, 08:29

Wiele na to wskazuje, że najnowsza wiadomość dotycząca kolejnych zakupów Microsoftu nie została zbyt dobrze odebrana przez inwestorów japońskiej spółki. Ceny akcji spadły –  to najgorszy rezultat od kilku miesięcy. 

Microsoft wczoraj ogłosił chęć przejęcia Activision Blizzard, a do sfinalizowania transakcji powinno dojść w ciągu kilkunastu miesięcy. Nie możemy liczyć na oficjalny komentarz Sony dotyczący ruchu korporacji z Redmond, jednakże sytuacja została dostrzeżona przez inwestorów.

Choć wpływ ogłoszenia nie jest zbyt jasny, we wtorek producent PlayStation doświadczył znaczącej różnicy na nowojorskiej giełdzie – na zakończenie dnia ceny akcji firmy spadły o 7,17%, co oznacza najniższe zamknięcie od końca października 2021 roku.

Sony zapewne szybko odbuduje wskazany wynik, gdyż w następnych tygodniach dojdzie do kilku głośnych premier na PS5 i PS4, nie ulega jednak wątpliwości, że ogłoszenie dotyczące Microsoftu poruszyło znaczącą część branży gier.

Oczywiście, w nawiązaniu do zakupów Amerykanów, pojawiają się śmiałe opinie, że teraz to Sony powinno podjąć zdecydowane działania, a wśród potencjalnych przejęć najczęściej wymieniane jest Square Enix. Japończycy jednak nie komentują wszelkich spekulacji.

Źródło: VGC

Komentarze (286)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych