Bobby Kotick ma odejść z Activision Blizzard po zamknięciu transakcji z Microsoftem

Gry (plotka)
2604V
Bobby Kotick Activision
Wojciech Gruszczyk | 18.01.2022, 19:10

Od zeszłego roku pojawiają się negatywne opinie dotyczące zarządzania Activision Blizzard przez Bobby'ego Koticka. W oficjalnej informacji Microsoft wspomniał o współpracy z aktualnym dyrektorem generalnym, ale według najnowszego raportu – CEO odejdzie po zakończeniu transakcji.

Microsoft przejmie Activision Blizzard z Bobbym Kotickiem? Według oficjalnych informacji dyrektor generalny ma pracować w firmie do zamknięcia transakcji i najwidoczniej w tym dniu CEO odejdzie.

Na początku Karen Weise z The New York Times wspomniała, że rozmawiała z szefem Activision Blizzard, który odmówił potwierdzenia dotyczącego swojej przyszłości. 

Nie musieliśmy długo czekać, a ponownie redakcja The Wall Street Journal zdradza szczegóły – Bobby Kotick ma odejść z firmy po zakończeniu transakcji. 

„Bobby Kotick, wieloletni dyrektor generalny Activision, ma odejść po zamknięciu transakcji – według ludzi zaznajomionych z planami [korporacji]. Microsoft powiedział w swoim oświadczeniu we wtorek, że pan Kotick „będzie nadal pracował jako CEO Activision Blizzard”, i że po zamknięciu transakcji „biznes Activision Blizzard będzie podlegał szefowi działu gier Microsoftu, Philowi Spencerowi”, ale firmy zgodziły się, że odejdzie on po zamknięciu transakcji”.

Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale tuż po ogłoszeniu informacji o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, pojawiły się negatywne opinie samych deweloperów studia, którzy chcieli w ten sposób wyrazić niezadowolenie z powodu oficjalnej informacji o CEO. 

Usunięcie Bobby'ego Koticka z Activision Blizzard powinno pomóc w poprawie relacji z pracownikami, którzy już w zeszłym roku protestowali chcąc wyrazić swój sprzeciw dotyczący działań dyrektora generalnego.

Źródło: wsj

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper