Microsoft planuje tworzyć „gry Activision na PlayStation”, ale firma zadba o ekskluzywne tytuły dla Xboksa

News
2779V
Diablo 4 i Overwatch 2
Wojciech Gruszczyk | 18.01, 16:44

Redakcja Bloomberg otrzymała kolejny ważny szczegół dotyczący transakcji Microsoftu oraz Activision Blizzard. Phil Spencer ma nie zablokować wszystkich produkcji, ale podobno część gier będzie dostępna już wyłącznie dla Xboksów.

Microsoft szykuje blisko 70 mld dolarów na przejęcie Activision Blizzard, więc od razu pojawiły się pytania – a co z grami? Jak wiadomo firma przejmując Bethesdę potwierdziła, że chce zapewnić gry wyłącznie na Xboksy, ale niektóre pozycje mogą jeszcze trafić na konsole PlayStation.

Zespoły Activison Blizzard pracują nad między innymi Diablo 4 i Overwatch 2, czyli oczekiwanymi tytułami dla graczy z całego świata, jednak czy te gry zadebiutują na PS5? Aktualnie nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, ale Dina Bass z Bloomberga podzieliła się ciekawą wiadomością:

„Microsoft planuje utrzymać produkcję niektórych gier Activision na konsolach PlayStation, ale zatrzyma również niektóre treści ekskluzywne do Xboksa”.

Bloomberg otrzymał szczegóły od osoby zaznajomionej ze sprawą – warto podkreślić, że to właśnie ta redakcja jako pierwsza ujawniła transakcje Microsoftu i Activison Blizzard.

Nie będzie raczej zaskoczeniem, gdy przykładowo Call of Duty Warzone będzie dalej rozwijany na wszystkich urządzeniach – podobnie jak ma to teraz miejsce w The Elder Scrolls Online. Musimy jednak zaczekać na konkretne zapowiedzi, ponieważ łatwo sobie wyobrazić, że Phil Spencer będzie chciał zachęcać do Xbox Game Pass za pomocą nowego katalogu Activision Blizzard.

Źródło: Bloomberg

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper