Microsoft oficjalnie kupuje Activision Blizzard! Korporacja zdradza szczegóły

Gry
12382V
Activision i Call of Duty w Microsofcie
Wojciech Gruszczyk | 18.01.2022, 14:24

Microsoft ma zdecydować się na kolejny gigantyczny ruch. Firma właśnie potwierdziła chęć przejęcia Activision Blizzard. Wydawca Xboksów może otrzymać w swoje ręce takie marki jak: Call of Duty, Diablo, Warcraft, Overwatch i Candy Crush.

Jeszcze kilka minut temu była to wyłącznie plotka, ale właśnie potwierdzono szczegóły. Microsoft za niemal 70 mld dolarów chce przejąć Activision Blizzard. Transakcja nie będzie prosta i na pewno zajmą się nią wszystkie organizacje antymonopolowe, jednak możemy mieć pewność, że korporacja z Redmond jest gotowa na walkę, by przyłączyć do siebie najbardziej znane IP w branży gier.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Microsoft przejmie Activision Blizzard za 95,00 dolarów za akcję, w ramach transakcji gotówkowej o wartości 68,7 miliarda dolarów, wliczając w to gotówkę netto Activision Blizzard. Po zamknięciu transakcji Microsoft stanie się trzecią największą firmą na świecie pod względem przychodów z gier, za Tencent i Sony. Planowane przejęcie obejmuje kultowe franczyzy ze studiów Activision, Blizzard i King, takie jak "Warcraft", "Diablo", "Overwatch", "Call of Duty" i "Candy Crush", a także globalną działalność eSportową poprzez Major League Gaming. Firma posiada studia na całym świecie, w których zatrudnia prawie 10 000 pracowników”.

Amerykanie potwierdzają, że Bobby Kotick będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego Activision Blizzard, a on i jego zespół będą nadal „koncentrować się na prowadzeniu działań mających na celu dalsze wzmocnienie kultury firmy i przyspieszenie rozwoju biznesu”. Po zamknięciu transakcji, działalność Activision Blizzard będzie podlegać Philowi Spencerowi, dyrektorowi generalnemu Microsoft Gaming.

„Gaming jest dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią w rozrywce na wszystkich platformach i będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju platform metaverse. Głęboko inwestujemy w światowej klasy treści, społeczność i chmurę, aby zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu i sprawia, że gry są bezpieczne, integracyjne i dostępne dla wszystkich” – powiedział Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny, Microsoft.

„Gracze na całym świecie kochają gry Activision Blizzard, a my wierzymy, że zespoły twórców mają przed sobą swoje najlepsze dzieło. Razem zbudujemy przyszłość, w której ludzie będą mogli grać w gry, w które chcą, praktycznie gdziekolwiek chcą” – powiedział Phil Spencer, CEO, Microsoft Gaming.

„Przez ponad 30 lat nasze niesamowicie utalentowane zespoły tworzyły jedne z najbardziej udanych gier. Połączenie światowej klasy talentu i niezwykłych marek Activision Blizzard z technologią, dystrybucją, dostępem do talentów, ambitną wizją i wspólnym zaangażowaniem w gry i integrację pomoże zapewnić nam ciągły sukces w coraz bardziej konkurencyjnej branży” – powiedział Bobby Kotick, CEO, Activision Blizzard.

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, ale gracze mogą mieć pewność, że o tej transakcji będzie głośno. Jeśli kolejne gry Activision Blizzard trafią wyłącznie na Xboksy i PC, to będziemy mogli mówić o przejęciu, które faktycznie wstrząśnie branżą i wpłynie na przyszłe wybory graczy.

Źródło: Microsoft

Komentarze (639)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper