Kingdom Hearts na Nintendo Switchu w absurdalnej cenie. Znamy datę premiery

News
2758V
KINGDOM HEARTS 3 Square Enix
Iza Łęcka | 18.01, 13:38

Square Enix potwierdziło ostateczny termin debiutu Kingdom Hearts na Nintendo Switchu. Krytyka graczy nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i produkcje zostaną wydane wyłącznie w wersji cyfrowej. 

W październiku ubiegłego roku Square Enix ogłosiło wypuszczenie poszczególnych odsłon Kingdom Hearts na hybrydowej konsoli Big N. Dość niespodziewanie producent zdecydował, że zestawu gier nie kupimy na fizycznych nośnikach, a będą one dostępne poprzez chmurę. Pomimo bardzo negatywnego odzewu ze strony sympatyków serii, Japończycy nie zareagowali na sygnały zwrotne i nie zmienili planów.

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX, Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue oraz Kingdom Hearts 3 + Re Mind zadebiutują na platformie Nintendo już 10 lutego. Twórcy poinformowali, że „trzy produkcje w jednej” zostaną wydane w formie Cloud Version.

Jest to fatalna decyzja dla graczy, którzy liczyli, że firma w przypadku starszych odsłon zdecyduje się na klasyczną dystrybucję – pozycje zostały udostępnione na rynku kilka ładnych lat temu, więc uruchomienie ich na platformie Nintendo wydaje się całkowicie bezproblemowe. Pod oficjalnym zwiastunem potwierdzającym datę premiery znajdziecie wiele negatywnych opinii dotyczących ogłoszenia. Niektórzy fani serii, z racji słabego czy braku stabilnego połączenia internetowego, nie mają możliwości cieszyć się wskazaną rozgrywką.

Kolejną niedogodnością wydają się ceny gier. Kingdom Hearts Integrum Masterpiece zostało wycenione na 89,99 dolarów czyli około 355 zł, natomiast za poszczególne odsłony zapłacimy:

  • Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX – 39,99 dolarów,
  • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter – 49,99 dolarów,
  • Kingdom Hearts III + Re Mind – 49.99 dolarów.

Choć Square Enix zachęca do zakupów przedpremierowych, oferując 20% obniżkę ceny, wskazane kwoty wydają się wyjątkowo zawyżone.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych