Moon Knight na pełnym zwiastunie. Znamy datę premiery serialu z Oscarem Isaacem w roli głównej

Filmy i seriale
1845V
Moon Knight MCU
Iza Łęcka | 18.01, 07:03

Marvel potwierdził datę premiery „Moon Knight” i zaprezentował pełny zwiastun historii, która już wkrótce będzie dostępna dla użytkowników Disney+. Za sprawą serialu w Marvel Cinematic Universe pojawi się kolejny popularny i ceniony aktor.

Zgodnie z zapowiedziami, podczas meczu NFL rozgrywanego pomiędzy Los Angeles Rams i Arizona Cardinals udostępniono pierwszy trailer „Moon Knight”, który wprowadza do Marvel Cinematic Universe tytułową postać. Dzięki materiałowi nie tylko możemy poznać wstępne informacje na temat fabuły nowej serii, ale i przyjrzymy sie kreacji Oscara Isaaca („Diuna”, „Sceny życia małżeńskiego”, „Ex Machina”).

Do komiksowego debiutu bohatera doszło w 1975 roku i od tego pojawiło się wiele różnych wersji Moon Knighta, tymczasem Isaac czerpie inspiracje z najnowszych komiksów i wciela się w Stevena Granta, spokojnego pracownika sklepu z pamiątkami, którego zaczynają męczyć koszmary i wspomnienia z innego życia. Z czasem staje się jasne, że cierpi on na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości i dzieli ciało z najemnikiem Marciem Spectorem. Akcja serialu „Moon Knight” rozgrywać się będzie w realiach współczesnego i starożytnego Egiptu.

Oscar Isaac nie będzie jedyną gwiazdą, którą zobaczymy w produkcji Marvela – Ethan Hawke wcieli się w czarny charakter, który wzorowany jest na Davidzie Koreshu, przywódcy apokaliptycznej sekty Gałęzi Dawidowej.

„Moon Knight” przedstawi zupełnie inną „superbohaterską produkcję”. Za tytuł w roli reżyserów odpowiadają Mohamed Diab, Justin Benson i Aaron Moorhead, a głównym scenarzystą był Jeremy Slater z „Umbrella Academy”.

Twórcy przygotowali 6 odcinków, a pierwszy zostanie wyemitowany 30 marca 2022 roku – tylko na Disney+.

Źródło: Hollywood Reporter

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych