Activision Blizzard zwolniło już blisko 40 pracowników. Czystka po wielkiej aferze

Gry
1522V
Bobby Kotick z Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 17.01.2022, 18:27

Activision Blizzard eliminuje osoby, które są zamieszane w ubiegłoroczną aferę. Korporacja mierzy się z zarzutami o molestowanie seksualne i niewłaściwe zachowanie, więc po cichu z oddziałów są zwalniani kolejni pracownicy.

W zeszłym roku Activision Blizzard zostało w zeszłym roku oskarżone przez stan Kalifornia i choć w ostatnich dniach nie słyszeliśmy o kolejnych problemach zespołów zarządzanych przez Bobby'ego Koticka, to jednak okazuje się, że szef nie próżnuje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od lipca 2021 roku z Activision Blizzard zwolniono blisko 40 pracowników, którzy w pewien sposób byli powiązani z zarzutami o molestowanie seksualne i niewłaściwe zachowanie. Dziennikarze Wall Street Journal dotarli do raportu, według którego zwolnienia miały zostać ujawnione wcześniej, ale dyrektor generalny firmy nie chciał przedstawić prawdziwej skali problemu, więc zataił informacje. 

Według WSJ, Activision zebrało około 700 raportów od pracowników, którzy przedstawili pewne obawy związane z niewłaściwym zachowaniem. Są to podobno oddzielne raporty dotyczące samych „incydentów”.

Odrobinę inaczej sytuację przedstawia Activision – zdaniem firmy 37 osób postanowiło odejść, a kolejnych 44 pracowników zostało ukaranych w ramach prowadzonego śledztwa. Firma jednak zaprzecza, by Bobby Kotick miał zatajać problemy.

Rzecznik Activision nie potwierdza także aż 700 przypadków zgłoszeń, ponieważ liczba ta ma obejmować komentarze pracowników czy też mniejsze kwestie, a tylko część to poważne zarzuty, które zostały zbadane.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper