Netflix w wyższej cenie. Widzowie z pierwszego rynku będą musieli więcej zapłacić za dostęp do serwisu

Filmy i seriale
4219V
Netflix
Iza Łęcka | 17.01, 11:22

Netflix niezaprzeczalnie dzierży fotel lidera wśród streamingowych platform, posiadając już bazę 214 mln użytkowników. W ciągu ostatnich tygodni staje się coraz bardziej jasne, że włodarze serwisu dążą do znaczących zmian – nie tylko walcząc z praktyką współdzielenia kont, ale również wprowadzając wyższe ceny na swoim największym rynku. Na terenie Stanów Zjednoczonych ponownie doszło do zwiększenia ceny usługi – decyzja może zwiastować podobne ruchy w pozostałych krajach. 

W ostatnich dniach informowaliśmy naszą społeczność o wzmożonej aktywności Netflixa w temacie współdzielenia kont przez widzów z różnych gospodarstw domowych. Zapowiada się jednak, że to nie koniec "nowości", które odczują odbiorcy. W Stanach Zjednoczonych zdecydowano się na podwyżkę, na podstawie której subskrybenci abonamentu w najlepszej wersji zapłacą już 20 dolarów miesięcznie (wcześniej 18 dolarów).

Wybierając podstawową wersję usługi, amerykańscy widzowie muszą przygotować  10 dolarów (dotychczas cena wynosiła 9 dolarów), natomiast Netflix w standardowej wersji został wyceniony na 15,49 dolarów (z 14 dolarów).

„Aktualizujemy nasze ceny, abyśmy mogli nadal oferować szeroką gamę wysokiej jakości opcji rozrywki. Jak zawsze proponujemy szereg planów, więc członkowie mogą wybrać cenę korzystną dla ich budżetu” – przekazał rzecznik platformy redakcji Reuters.

Obecnie nie potwierdzono, czy podobnych ogłoszeń powinniśmy spodziewać się również w regionie europejskim, jednak stopniowe wprowadzanie wyższych cen nie byłoby niczym zaskakującym z punktu widzenia wcześniejszych działań streamingowego giganta.

Tak prezentują się amerykańskie ceny w porównaniu z cennikiem dostępnym w Polsce:

  • Netflix Basic - 10 dolarów (39,50 zł), w Polsce: 29 zł
  • Netflix Standard - 15,50 dolarów (61 zł), w Polsce: 43 zł 
  • Netflix Premium - 20 dolarów (79 zł), w Polsce: 60 zł
Źródło: Gamespot

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych