Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2014 18:33
Olivier Derivière opowiada o tworzeniu muzyki w Bound by Flame
477V

Olivier Derivière opowiada o tworzeniu muzyki w Bound by Flame

Dwa dni temu informowaliśmy na PPE o tym, że Olivier Derivière będzie jednym z gości Digital Dragons, czyli największej konferencji branżowej w Europie Środkowo-Wschodniej skierowanej do przedstawicieli branży cyfrowej rozrywki. Jak się okazuje znany kompozytor przed pojawieniem się w Krakowie postanowił opowiedzieć o tworzeniu muzyki do najnowszego dzieła studia Spiders. 

Muzyka w grach jest dla Was ważna? Ja nie wyobrażam sobie zapoznawać się z dobrym, klimatycznym tytułem bez odpowiedniego udźwiękowienia. Nawet nie wiem, czy mógłbym pisać o odpowiedniej atmosferze bez dźwięku. Dlatego z przyjemnością zapoznałem z materiałem, na którym autor opowiada o tym elemencie rozgrywki. 

Jak widać ten aspekt jest istotny w Bound by Flame i jest to naprawdę dobra nowina. Dobry RPG potrzebuje stosownego soundtracka. 

Warto wspomnieć, że Olivier Derivière jest twórcą ścieżki dźwiękowej między innymi dla Assassin's Creed IV: Black Flag Freedom Cry, Remember Me, Alone in the Dark, Of Orcs and Men oraz serii Obscure.

Bound by Flame zadebiutuje na rynku na początku przyszłego miesiąca.

Tagi: bound by flame muzyka olivier derivière soundtrack spider studio